جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۵

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈعلیرضا سلیمیˈ عصر پنج شنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی که با حضور ˈعلی لاریجانیˈ رییس مجلس…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈعلیرضا سلیمیˈ عصر پنج شنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی که با حضور ˈعلی لاریجانیˈ رییس مجلس شورای اسلامی در اراک برگزار شد افزود: ارزیابی اسناد برنامه های توسعه ای کشور حاکی از آن است که برخی از تکالیف این برنامه ها برمبنای ظرفیت های واقعی نیست و بیشتر به آمال و مدینه فاضله آن بخش شبیه است.

وی توضیح داد: برنامه های توسعه کشور ملاک و شالوده همگامی بخشهای مسوول در ثمردهی ظرفیتهای مناطق مختلف استان است و باید به گونه ای ترسیم و اجرا شود که بیشترین نتیجه را در محرومیت زدایی و پیشبرد اهداف مترقی هر منطقه داشته باشد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برنامه های توسعه کشور باید سند قوی پیوست استانی داشته و در آن محورهای تهدید و فرصت در مسیر پیشرو به درستی و شفافی ترسیم شده باشد.

حجت الاسلام سلیمی اظهار کرد: سند آمایش سرزمینی استان بهترین ابزار در حفاظت از منابع پایه در کنار توسعه پایدار است و می طلبد هرچه سریعتر این مهم در استان مرکزی اجرایی شود.

وی عنوان کرد: شهرستانهای محلات و دلیجان با وجود ظرفیتهای متعدد در پراکنش صنعتی استان در محرومیت به سر می برند و جبران این ضعف نیازمند بازتعریف و نگاه ویژه مدیران استان است.

وی گفت: منطقه جنوبی استان مرکزی به عنوان محور گردشگری تعریف شده و می طلبد که مدیران استانی به این ظرفیت اشتغالزا و مولد ثروت توجه ویژه کنند.

حجت الاسلام سلیمی پیگیری راه اندازی مسیرقطار سریع السیر اصفهان ، قم – تهران، از مسیر محلات و دلیجان را یکی از نیازهای پایه ای این منطقه عنوان کرد.

محلات مشهور به شهر گل ایران 115 کیلومتر و دلیجان به عنوان یک شهر صنعتی و برخوردار از جاذبه های گردشگری 142 کیلومتر با اراک – مرکز استان مرکزی- فاصله دارند.ک/2

560/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.