پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۳

یک روانشناس از خانواده‌ها خواست بر استفاده فرزندانشان از تلفن همراه نظارت کنند. دکتر جهانگیر کرمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری…

یک روانشناس از خانواده‌ها خواست بر استفاده فرزندانشان از تلفن همراه نظارت کنند.

دکتر جهانگیر کرمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، کودکان و نوجوانان را به دلیل کم تجربه بودن آسیب پذیر دانست و گفت: تلفن همراه با وجود کارکردهای مثبتی که دارد، در صورت استفاده نادرست می‌تواند مشکلاتی را متوجه خانواده‌ها کند.

وی استفاده از وسایل ارتباطی مثل تلفن همراه در دنیای کنونی را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: این وسایل ارتباطی در صورت بی توجهی خانواده‌ها زمینه ایجاد ارتباطات خارج از کنترل توسط فرزندان را فراهم می کنند.

این روانشناس کرمانشاهی با بیان اینکه استفاده نادرست کودکان و نوجوانان از تلفن همراه می‌تواند پیامدهای جبران‌ناپذیری بدنبال داشته باشد، از خانواده‌ها خواست‌ بر نحوه استفاده فرزندانشان از تلفن همراه نظارت کافی داشته باشند و شیوه استفاده درست از آن را به فرزندانشان بیاموزند.

کرمی آسیب‌های روانی و اجتماعی را در فهرست مهم‌ترین آسیب‌های استفاده نادرست از تلفن همراه دانست و گفت: نبود فرهنگ مناسب استفاده از تلفن همراه زمینه ساز بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *