چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۳۱

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، علی عسکری در این بخشنامه آورده است: با عنایت به ابهامات و سؤالات مطرح شده در خصوص نحوه…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، علی عسکری در این بخشنامه آورده است: با عنایت به ابهامات و سؤالات مطرح شده در خصوص نحوه و چگونگی اجرای تصمیم نامه های مورخ 19 تیر ماه 91 و مورخ 28 اسفند ماه 91 هیأت وزیران، بدینوسیله اعلام می گردد.

با توجه به مفاد نامه مورخ 15 اسفند ماه 1392 سرپرست امور هماهنگی و رفع اختلافات حقوقی دستگاههای اجـرایی مـعاونت حقوقی رئیس جمهور، عنوان معاون محترم هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور کلیه تسهیلات دریافتی توسط شرکتهای ایران خودرو و سایپا از مؤسسات مالی و اعتباری غیربانکی موضوع تصمیم نامه اخیرالذکر از تاریخ 19 اسفند ماه 89 لغایت پایان دولت دهم به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی محسوب شده است.

بدیهی است مفاد تصمیم نامه های مذکور صرفاً در خصوص هزینه های مالی محقق شده و شرکت فوق الذکر و در طی مدت فوق بوده و قابل تسری به سایر شرکت ها اعم از وابسته و یا سرمایه پذیر دو شرکت مارالذکر و دیگر اشخاص نمی باشد.

بر اساس مصوبه مورخ 28 اسفند ماه 91 ، مؤسسات مالی و اعتباری که به موجب نامه مورخ 19 اسفند ماه 89 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت آنها مجاز شناخته شده است از تاریخ 19 اسفند ماه 90 حائز شرایط مؤسسات اعتباری غیربانکی مجاز موضوع بند(18) ماده(48) قانون مالیاتهای مستقیم می باشند.

اقتصام(1)**9141**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.