سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۱۷

واژگونی خودروی سواری و مصدومیت راننده و سرنشین آن به گزارش خبرنگار مهر رعایت نکردن اصول صحیح رانندگی واژگونی خودروی سواری و مصدومیت…

واژگونی خودروی سواری و مصدومیت راننده و سرنشین آن

به گزارش خبرنگار مهر رعایت نکردن اصول صحیح رانندگی واژگونی خودروی سواری و مصدومیت راننده و سرنشین آن را در بزرگراه تندگویان در پی داشت که با اعلام رخداد حادثه  از سوی گشت نیروی انتظامی به سامانه 125، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان و گروه امداد و نجات ایستگاه 35 را ساعت 15:55 دیروز به سمت شمال بزرگراه تندگویان، زیرگذر انبار اخلاقی اعزام كرد.
محسن صمدی فرمانده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه در این باره اظهار داشت: یك دستگاه خودروی سواری پژو 206 پس از انحراف از مسیر اصلی و برخورد با گارد ریل كنار جاده در قسمت فضای سبز به صورت واژگون متوقف شده بود.
وی افزود: راننده مرد 26 ساله خودروی سواری از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی شده بود با كمك های مردمی از خودرو خارج شده ولی سرنشین مجاور راننده به دلیل شدت تصادف، در خودرو محبوس شده و قادر به خارج شدن نبود.
صمدی تصریح کرد:آتش نشانان پس از رسیدن به محل حادثه بلافاصله اقدام به عملیات ایمن سازی و جلوگیری از نشت بنزین خودرو كردند و همزمان گروه امداد و نجات نیز با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات و برش قسمتهایی از خودرو توانستند سرنشین 25 ساله خودرو را كه از ناحیه سر و صورت مصدوم شده بود از خودرو خارج كرده و دراختیار امدادگران اورژانس قرار دهند.

 بالکن شعله ور در تقی آباد

بی احتیاطی مالک خانه مسکونی در استفاده از گاز سفری بالکن خانه را در سه راه تقی آباد به آتش کشید. هنگامیكه ساكنین یک خانه مسکونی متوجه شعله های زیاد آتش در قسمت بالكن شدند بلافاصله در تماس با سامانه 125 آتش نشانی درخواست كمك كردند و ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ساعت 20:37 شب گذشته آتش نشانان ایستگاه 86 را به سه راه تقی آباد به سمت ورامین مجتمع ارغوان كوچه یاس اعزام كرد.
محمود آقا میرزایی فرمانده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه در این باره گفت: در محل حادثه یک ساختمان پنج طبقه مسکونی دیده می شد که بالکن طبقه سوم آن دچار آتش سوزی شده و در حال سرایت به طبقات بالاتر بود.
وی افزود: پس از بررسی بیشتر معلوم شد روشن کردن گاز سفری در بالکن و وجود البسه، پتو و كولر آبی و قابلیت اشتعال این کالاها این آتش سوزی را رقم زده بود.
آقامیرزایی خاطرنشان کرد: آتش نشانان بی درنگ پس از قطع برق و گاز با استفاده از تجهیزات مخصوص آتش نشانی توانستند آتش را قبل از گسترش كاملا مهار و خاموش و با خارج كردن گاز پیك نیكی و انتقال به خارج از آپارتمان، خانه را ایمن سازی كنند.
فرمانده آتش نشانان در خصوص علت این حادثه خاطر نشان کرد: روشن كردن گاز سفری در مجاورت مواد قابل اشتعال(پتو و البسه) در قسمت بالكن آپارتمان، یك لحظه غفلت صاحبخانه و قرار گرفتن البسه آویزان روی شعله عریان گاز در اثر وزش باد، سبب رخداد این آتش سوزی شده بود

برق زیر زمین را به آتش کشید

در پی اعلام حادثه آتش سوزی در یک منزل مسكونی به سامانه 125، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 82 را ساعت 03:29 صبح امروز به خیابان رجایی ابتدای نازی آباد، جنب مسجد سیدالشهدا اعزام كرد.

ورود غیر منتظره دو روباه به مدرسه دخترانه در خیابان شهید رجایی، ترس و وحشت دانش آموزان را در پی داشت که با تماس مسئولین دبیرستان دخترانه مطهره شاهد، با سامانه 125 مبنی بر مشاهده 2 روباه در حیاط مدرسه ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، آتش نشانان ایستگاه 83 و گروه امداد و نجات را ساعت 07:54 صبح امروز به خیابان شهید رجائی، بعد از میدان بهشت اعزام كرد.

واژگونی تانکر گازوئیل در جاده خاوران در یک عملیات نفسگیر و با تلاش آتش نشانان مهار شد.به دنبال تماس های مكرر رانندگان خودروهای عبوری با سامانه 125آتش نشانی مبنی بر واژگونی یك دستگاه تانكر حمل گازوئیل درجاده خاوران، روبروی پمپ بنزین صحرا، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 66 و 63 و آتش نشانی پاكدشت را ساعت 05:50 صبح امروز به محل حادثه اعزام كرد.
محمد حسن سامانی، افسر آماده منطقه 8 عملیات كه در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت:پس از رسیدن آتش نشانان به محل حادثه مشاهده شد، یك دستگاه تانكر 14هزار لیتری حمل گازوئیل به دلیل نامعلوم از مسیر اصلی منحرف و واژگون شده بود.

گفتنی است مراسم یادواره شهدای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و سالروز شهادت آتش نشان فداکار شهید “امید عباسی” روز چهارشنبه مورخ 31/2/93 ساعت 10 در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *