دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۹ - ۱۰:۱۷
واکسن کرونا بدون سوزن

ساخت واکسن کرونا بدون سوزن تزریقی بدون درد را برای افراد ممکن خواهد کرد. این واکسن در دانشگاه سیدنی ساخته شده و حالا…

ساخت واکسن کرونا بدون سوزن تزریقی بدون درد را برای افراد ممکن خواهد کرد. این واکسن در دانشگاه سیدنی ساخته شده و حالا در مرحله آزمایش است.

آزمایشگاه‌ های سراسر جهان در حال یافتن اولین واکسن مقابله با ویروس کرونا هستند. واکسن ‌های زیادی در مراحل مختلف قرار دارند اما همچنان تا کارایی واکسن فاصله‌داریم. ده‌ ها یا صدها آزمایش در حال انجام است و استرالیا نیز با این روند بیگانه نیست و اولین آزمایش واکسن بدون سوزن را آغاز می‌ کند.

دانشگاه سیدنی در جستجوی ۱۵۰ نفر است تا دریابد دستگاه فارماجت (دستگاه تزریق بدون سوزن) در تولید واکسن بالقوه کووید-۱۹ چگونه کار می ‌کند. دولت استرالیا نیز متعهد شده ۳میلیون دلار کمک مالی کند تا این آزمایش به نتیجه برسد.

گرگ هانت، وزیر بهداشت فدرال کشور استرالیا در مورد افزایش بودجه گفت:

دولت به سرمایه‌ گذاری در تحقیقات پزشکی ادامه می ‌دهد تا تولید واکسن‌ های امیدوار کننده برای نجات جان و محافظت از زندگی افراد تامین شود.

اگر این آزمایش موفقیت‌ آمیز باشد، می ‌تواند زمینه‌ ساز واکسن بدون درد شود. دستگاه به‌ جای اینکه یک سوزن به عضله شما وارد کند واکسن با جریان سریع وارد بدن می ‌شود. این روش می ‌تواند به افرادی کمک کند که با تزریق واکسن مشکل دارند.

دکتر جینی منسبرگ توضیح داد:

“شما یک جریان سریع به نازکی مویی که مستقیما به داخل پوست وارد می‌ شود را احساس می ‌کنید. این جریان وارد پوست، بزرگ ترین اندام سیستم ایمنی بدن می ‌شود. “

وی ادامه داد: ما فکر می ‌کنیم چنین واکسن ‌هایی کارایی بهتری دارند.

مشخص نیست که چه مدت آزمایش ادامه یابد، بااین‌حال این مورد در پیشبرد تحقیقات مورد نیاز برای تولید واکسن موثر، ایمن و اثربخش مهم خواهد بود.

هرچه زودتر این واکسن را دریافت کنیم زودتر می ‌توانیم با بیماری همه‌ گیر کرونا خدا حافظی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.