سه شنبه، ۱۳ اسفند ۹۸ - ۱۰:۲۳
واکسن کرونا

زمان آغاز آزمایش واکسن کرونا در حالی توسط آمریکایی ها اعلام شده است که این آزمایش کلینیکی بوده و  هفته‌ ها نیز طول…

زمان آغاز آزمایش واکسن کرونا در حالی توسط آمریکایی ها اعلام شده است که این آزمایش کلینیکی بوده و  هفته‌ ها نیز طول خواهد کشید.


در خصوص زمان آغاز آزمایش واکسن کرونا مایک پنس ، معاون رئیس جمهور آمریکا به خبرنگاران گفت که شرکت داروسازی آمریکا ممکن است آزمایش کلینیکی واکسن ویروس کرونا را در 6 هفته آینده آغاز کند.

وی با استناد به گفته کارشناسان اعلام نمود که در واقع بعید است واکسن جدید تا آخر سال جاری و یا اوایل سال آینده آماده شود. اما آنچه به داروهایی که بتوانند به بیماران کرونایی کمک کنند مربوط می‌شود، این داروها تابستان سال جاری و یا اوایل پاییز در بازار دارویی عرضه خواهند شد.

واکسن کرونا

تا به امروز در آمریکا بطور کلی 91 نفر مبتلا به این ویروس به ثبت رسیده‌اند. سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت. تعداد مبتلایان آلوده در چین از 80 هزار نفر فراتر رفته است، 2912 نفر جان باختند، بیش از 44 هزار و 500 نفر نیز درمان شده اند.

توضیح بیشتر این که موارد ابتلا در خارج از چین، براساس آخرین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، در 61 کشور جهان، تعداد 8700 مبتلا و 127 نفر فوتی ثبت شده است. تا ظهر روز 2 ماه مارس تعداد مبتلایان در 18 کشور اتحادیه اروپا 2100 نفر و تعداد فوتی‌ها 38 نفر اعلام شده است.

 

منبع : sputniknews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *