سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۷

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیشن، وزارت خارجه آمریکا همچنین در بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با قربانیان حمله به فرودگاه…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیشن، وزارت خارجه آمریکا همچنین در بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با قربانیان حمله به فرودگاه بین المللی کراچی درباره بهبودی هرچه سریعتر مجروحین این حادثه ابراز امیدواری کرد.

وزارت خارجه آمریکا ضمن محکوم کردن این حمله حمایت خود را از تلاشهای اسلام آباد در زمینه مبارزه با تروریسم و محاکمه عاملان این حمله اعلام کرد.

جن ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین در واکنش به کشته شدن 25 زائر شیعه در حمله تروریست‌ ها به بلوچستان پاکستان ضمن محکوم کردن این حمله خواستار انجام اقدامات بیشتر برای تامین جان اقلیت‌ های مذهبی شد.

بان‌ کی‌ مون دبیرکل سازمان ملل همچنین ضمن محکوم کردن حمله به فرودگاه کراچی و کشته شدن زائران شیعه در بلوچستان پاکستان خواستار اقدامات جدی اسلام آباد در زمینه مبارزه با تروریسم شد.

شبکه سما پاکستان گزارش داد که در جریان حمله به زائران پاکستانی مرقد امام راحل(ره) در تفتان 30 نفر کشته و هفت فرد دیگر زخمی شدند.

بر این اساس چهار مهاجم از جمله دو فرد مسلح و دو عامل انتحاری به اتوبوس حامل زائران در منطقه تفتان پاکستان که از ایران بازمی گشت، حمله کرده، به سوی این اتوبوس نارنجک پرتاب کرده و آن را آتش زدند.

اکبر دورانی مسئول امور داخلی استان بلوچستان پاکستان اعلام کرد که این اتوبوس در مسیر خود از ایران به شهر کویته بود و احتمال افزایش تلفات که شماری از آنها زائران شیعه و بقیه نیروهای امنیتی بودند، وجود دارد.

حزب دموکراتیک هزاره و علمای پاکستان نیز حمله به این اتوبوس را که مقابل هتل متوقف شده بود، محکوم کرد.

خبر دیگر اینکه دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان از کشته شدن چهار عامل انتحاری و زخمی شدن چهار فرد دیگر در جریان حمله به ساختمان ریاست دادگاه ولایت ننگرهار در شرق این کشور خبر داد که افراد مهاجم با لباس زنانه و چادر و همچنین بستن جلیقه های انتحاری وارد دادگاه شدند.

همزمان با افزایش حملات طالبان حامد کرزای رئیس جمهوری افغانستان خواستار شرکت گسترده مردم در دور دوم انتخابات افغانستان و همچنین ناامید کردن دشمنان این کشور شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.