سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۹

آیت‌الله سبحانی گفت: عدم مقابله با سقط جنین، مخالف با ارزش‌های نظام اسلامی است. به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در ادامه تفسیر…

آیت‌الله سبحانی گفت: عدم مقابله با سقط جنین، مخالف با ارزش‌های نظام اسلامی است.

به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در ادامه تفسیر سوره زمر در مجتمع آموزش عالی فقه(حجتیه) قم با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر افزایش جمعیت، اظهار کرد: سقط جنین از افزایش جمعیت جلوگیری می‌کند و مخالف با قوانین حکومت اسلامی ایران است.

وی با انتقاد از موضع گیری معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده نسبت به قانون جدید مجلس درباره سقط جنین، گفت: درخواست‌ مطرح شده مبنی بر عدم مقابله با سقط جنین، مخالف با ارزش‌های نظام اسلامی است.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این مرجع تقلید با اشاره به این‌که «مجلس قانون برخورد با افراد متخلف در زمینه سقط جنین را تصویب کرده است» تصریح کرد: می‌گویند با بگیر و ببند نمی‌توان این مسئله را در جامعه نهادینه کرد، بلکه باید فرهنگ عمومی مردم را بالا ببریم، سخن ما با معاون رئیس‌جمهور این است اگر قوانین سفت و سخت در این زمینه وجود نداشته باشد، چگونه می‌توان مطمئن بود که همه جامعه آن را رعایت می‌کنند.

سبحانی افزود: اگر از فردا بگوییم قوانین راهنمایی رانندگی، اخذ مالیات و … ملغی شوند و فقط به فرهنگ عمومی تکیه کنیم آیا به نظر شما می‌توان خیابان‌های آرام و منظم و جاده‌هایی امن و بدون خطرات متداول را داشت و یا این‌که می‌توان از پرداخت مالیات همه مردم مطمئن بود؟ درست است که مردم خود را ملزم به رعایت این اصول می‌دانند، ولی عده‌ای هم هستند که هیچ گاه در این فضا قرار نگرفته و در نظم عمومی اخلال ایجاد می‌کنند، پس باید برای حفظ سلامت جامعه قوانینی را پیاده و اجرا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.