چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۰

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع شیخ عبدالله بن زاید اعلام کرد کشورش با نگرانی شدیدی حوادث تروریستی را که…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع شیخ عبدالله بن زاید اعلام کرد کشورش با نگرانی شدیدی حوادث تروریستی را که در شهر موصل عراق رخ داده است دنبال می کند.

وی افزود کشورش تروریسم را با تمام اشکالش رد و از ثبات و وحدت عراق حمایت می کند.

وزارت خارجه امارات اعلام کرد وزیر خارجه این کشور شامگاه سه شنبه در تماس تلفنی با هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق، اوضاع موصل را بررسی کرد.

وزیر خارجه امارات به همتای عراقی خود گفته است ما با نگرانی شدیدی آنچه را در موصل می گذرد، پیگیری می کنیم و به شدت اقدامات عناصر تروریستی در ایجاد رعب و وحشت برای مردم و غیرنظامیان و نابودی دارایی ها آنها را محکوم می کنیم.

دولت انگلیس هم حملات تروریستهای داعش به شهر موصل و اشغال این شهر را محکوم کرد و از دولتمردان عراق خواست دلایل ناامنی در این کشور را بررسی کنند.

هیو روبرتسون وزیر امور خاورمیانه دولت انگلیس اعلام کرد ما حمایت کامل خود را از دولت عراق در جنگ با تروریسم مورد تاکید قرار می دهیم و از دولت جدید عراق که به سرعت تشکیل خواهد شد می خواهیم به رهبران سیاسی اجازه دهد با کمک یکدیگر دلایل از بین رفتن امنیت را در عراق بررسی کنند.

ائتلاف ملی عراق هم در بیانیه ای خواستار اتحاد همه عراقیها در جنگ با داعش و حمایت آنها از عملیات ارتش درمقابله با تروریسم و اعمال اشد مجازات نظامی درباره فرماندهانی شد که از ادای وظیفه دفاع از میهن شانه خالی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.