سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۵۹

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المسله، نیکلای ملادینوف نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق ضمن استقبال از اعلام نتایج…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المسله، نیکلای ملادینوف نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق ضمن استقبال از اعلام نتایج انتخابات عراق از سوی کمیته مستقل انتخابات این کشور گفت: هم اکنون ملت عراق نقش خود را ایفا کرده است و من از همه نمایندگان منتخب می خواهم که با هم در راستای ساختن آینده ای بهتر برای عراق تلاش کنند.

وی ضمن تمجید از عملکرد کمیته مستقل انتخابات عراق بر ضرورت بررسی دقیق همه شکایت ها و اختلافات احتمالی از راهکارهای قانونی و به شکل عادلانه و شفاف بدون هیچ فشار خارجی تاکید کرد و افزود: سازمان ملل این آمادگی را دارد که با نمایندگان منتخب در راستای انجام اصلاحات لازم با هدف دموکراسی بیشتر حرکت کنند.

سفارت آمریکا در بغداد نیز ضمن تعریف و تمجید از عملکرد کمیته مستقل انتخابات عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اعلام نتایج انتخابات نشانه شجاعت و پایداری ملت عراق و گواه دموکراسی در عراق است. ما خواستار مذاکرات میان گروههای سیاسی با روح تعاون و احترام به رای دهندگان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *