پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۰۳

معاون وزیر خارجه ایران در واکنش به اظهارات هیلاری کلینتون گفت: آمریکا می‌خواهد درباره عراق همان کاری را انجام دهد که درباره سوریه…

معاون وزیر خارجه ایران در واکنش به اظهارات هیلاری کلینتون گفت: آمریکا می‌خواهد درباره عراق همان کاری را انجام دهد که درباره سوریه انجام داد.

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بی‌تردید نیروهای مسلح عراق و بسیج مردمی شیعه، کرد و اهل سنت به تروریسم در عراق پایان خواهند داد.

او تاکید کرد: هیچ طرف عاقلی در عراق و منطقه نمی‌تواند با داعش همراه شود.

معاون وزیر خارجه ایران اضافه کرد: اکراد در محاصره جغرافیایی داعش قرار گرفته‌اند و نمی‌توانند داعش را خطر جدی ندانند.

وی تاکید کرد: کسانی که با تروریست‌های تکفیری همکاری می‌کنند درک درستی از مفهوم امنیت ندارند و حوادث اخیر عراق نشان می‌دهد آمریکا دست از سیاست دوگانه در منطقه برنمی‌دارد.

وزیر خارجه پیشین آمریکا با اشاره به احتمال مذاکرات ایران و آمریکا درباره تحولات اخیرعراق گفت: من اکنون نمی‌توانم بگویم که ما در حال حاضر به دنبال همکاری با ایران هستیم؛ بهترین ایده این است که پیش از همکاری با ایران بدانیم که وارد چه ماجراهایی می‌شویم.

به گزارش آسوشیتدپرس، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز سه‌شنبه درباره احتمال همکاری ایران و آمریکا برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در عراق گفت: در درجه اول آمریکا نیاز دارد بررسی کند و دریابد که خود را وارد چه ماجرایی خواهد کرد.

هم‌چنین روزنامه حریت در گزارشی نوشت: هیلاری کلینتون در تورنتو به هنگام رونمایی از کتاب جدیدش به نام “انتخاب‌های سخت” با اشاره به تحولات اخیر در عراق گفت: این اتفاقات اخیر به خاطر دولت مالکی است و آمریکا از این دولت ناراضی است.

وی مدعی شد: ممکن است بحران به وجود آمده توسط نیروهای داعش به کشورهای ایران و ترکیه نفوذ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.