پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۶

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: یکی از مشکلات سیستان و بلوچستان در بحث ثبت آمار جمعیتی و ثبت احوالی وجود افراد مشکوک…

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: یکی از مشکلات سیستان و بلوچستان در بحث ثبت آمار جمعیتی و ثبت احوالی وجود افراد مشکوک تابعه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، ناظمی اردکانی در شورای ثبت احوال چابهار بیان کرد: شناسایی این افراد برای رفع مشکل مد نظر لازم و ضروری است.

رییس سازمان ثبت احوال کشور در ادامه اظهار کرد: برای شناسایی این افراد و معرفی آنها به مراجع قضایی باید از مردم و بومیان منطقه کمک گرفت.

‌ناظمی اردکانی تصریح کرد: خوشبختانه سیستان و بلوچستان به لحاظ ثبت وقایع طی سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته و ثبت وقایع حیاتی در تمامی شهرها و بخش‌های استان تقریبا به روز شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی و موقعیت جغرافیایی و همسایگی استان با کشورهای افغانستان و پاکستان و نیز وجود مرزهای طویل و تردهای غیرمجاز و مهاجرت اتباع بیگانه در سه دهه گذشته و سکنی یافتن آنها، سیستان و بلوچستان در برخی مناطق با مشکل سجلی مواجه است.

‌ناظمی اردکانی تصریح کرد: با نصب و راه اندازی سیستم جدید نرم افزاری و مکانیزه و نیز تحقیقات در حال انجام وضعیت افراد مشکوک تابعه نیز در سطح سیستان و بلوچستان بررسی می‌شود.

افرادی زیادی در حاشیه شهرهای سیستان و بلوچستان بویژه زاهدان ساکن هستند که شناسنامه آنان مربوط به حداقل دو دهه قبل است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *