یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۲

معاون سیاسی – اجتماعی فرمانداری خاش با اشاره به طرح ریشه کنی بی سوادی در این شهرستان بر اهیمت جذب، شناسایی و نگهداری…

معاون سیاسی – اجتماعی فرمانداری خاش با اشاره به طرح ریشه کنی بی سوادی در این شهرستان بر اهیمت جذب، شناسایی و نگهداری تمام کودکان دائم التعلیم سنین ۶ تا ۱۱ ساله اشاره کرد و افزود: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ریشه کنی بی سوادی و انسداد مبادی بی سوادی باید همه ی مسئولین امر با عزمی راسخ و محکم در این جهت گام بردارند.

مهدی ازبک پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستات، بیسوادی را مهمترین عامل در عقب ماندگی کودکان دانست و افزود: مبارزه با بیسوادی نه تنها در مسئئله پیشرفت فرهنگی بعنوان اولین مسئله قلمداد می شود بلکه در سایر حوزه ها همچون سیاسی، اقتصادی و اجتمای نیز از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است.

ازبک پور با اشاره به این مطلب که نهضت سوادآموزی باید تا اتمام برنامه پنجم توسعه به پایان برسد، تصریح کرد: مبارزه با بی سوادی ضروری است تا پایان برنامه پنجم توسعه ادامه یابد تا کاملا ریشه کن شود و شاهد رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی جامعه باشیم.

در خاش بیش از ۶ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل وجود دارد

وی ضمن بیان اینکه در شهرستان خاش ۳ هزار و هفتصد دانش آموز ۶ ساله و ۲۰۰ هزار و سی دانش آموز ۶ تا ۱۱ ساله نیز مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: ۸۲۱ دانش آموز ۶ ساله و ۶ هزار و یکصد و شصد و نه دانش آموز ۶ تا ۱۱ ساله بازمانده از تحصیل در این شهرستان است.

وی گفت: در دولت تدبیر و امید سیاستهای بسیار خوبی در امر آموزش و پرورش انجام شده است و باید خانواده ها به مسئله پرورش بیشتر از آموزش توجه کنند.

در یک ماه گذشته بیش از ۲۶ نفر در خاش کشته شدند

ازبک پور با اشاره به این مطلب که در یک ماه گذشته بیش از ۲۶ نفر در خاش کشته شدند، افزود: حس بلوچ حسی برتر جویی است و در شهرستان خاش اقوام برتر هستند و از اینرو برتری هر شخصی بر شخص دیگر نتیجه آن کشتن یکدیگر است و این مهم از نشات گرفته از بی سوادی و جهل افراد است.

معاون سیاسی – اجتماعی فرمانداری خاش ضمن اشاره به این مطلب که خاش دروازه بلوچستان است و ملکه ی ظرفیت قومیت های بلوچستان است، گفت:‌ تاکنون بعد از گذشت چند سال فقط از ۲۵ مورد درگیری در خاش ۲ مورد منجر به صلح شده است.

من شدیداً با اسم خاشنگتون مخالفم!

وی تاکید کرد: من شدیداً با اسم ” خاشنگتون” که برخی از افراد بر روی این شهر می گذراند مخالفم وچرا ما باید با برخی از اقدامات ناصحیح و اشتباه که از روی جهالت و بی سوادی است به برخی از افراد اجازه دهیم که این لقب را بر روی شهرستان خاش بگذارند.

ازبک پور خاطرنشان کرد: خاش ملک ظرفیت هاست و باید برای این شهرستان ملکانه تصمیم گرفت و باید معلمان و علماء در بحث امنیت این شهرستان وارد عمل شوند و اختلافات را به اتمام برسانند.

ریشه کنی بی سوادی نیازمند عزمی ملی و مدیریت جهادی و بسیجی

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد بسیار کمی بی سواد در کشور هستند که در این جهت ریشه کنی بی سوادی عزمی ملی و مدیریت جهادی و بسیجی را می خواهد.

وی گفت: اکنون افراد اندکی به صورت بی‌سواد در کشور وجود دارند که در این راستا ریشه کنی بی سواد عزم ملی و مدیریت جهادی و بسیجی مگان را می طلبد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *