چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۸

سرپرست معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم‌پزشکی بیرجند از وجود 4هزارو853 بیمار خاص در سطح استان خبرداد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

سرپرست معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم‌پزشکی بیرجند از وجود 4هزارو853 بیمار خاص در سطح استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی، «محمود گنجی‌فرد» صبح امروز(چهارشنبه 23 مهرماه) در مراسم افتتاح اولین مرکز جامع درمان بیماری‌های خاص کشور گفت: در سطح استان 4هزارو853 بیمار خاص از جمله بیماران دیالیزی 239 نفر، هموفیلی 128، تالاسمی 69، شیمی‌درمانی، 394، ام.اس 116 نفر و دیابتی 3هزارو107 نفر هستند.

وی افزود: مرکز درمان بیماران خاص استان در زمینی به مساحت 900 مترمربع موقوفی مرحوم شیخ «هادی هادوی» با زیربنای 3000 مترمربع بنا شده است.

سرپرست معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم‌پزشکی بیرجند تصریح کرد: ساخت این مرکز از سال 84 توسط دانشگاه علوم‌پزشکی آغاز شده که با کمک دانشگاه علوم‌پزشکی استانداری و کمک خیرین به بهره‌برداری رسیده است.

گنجی‌فرد یادآور شد: این مرکز با کمک 2 میلیارد و 500 میلیون تومانی خیرین و 700 میلیون تومان کمک دانشگاه علوم پزشکی ساخته شده است.

وی اظهار کرد: در این مرکز بخش‌های مختلفی برای بیماران خاص از جمله دیالیز، شیمی‌درمانی، تالاسمی، هموفیلی، MS وجود دارد.

سرپرست معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم‌پزشکی بیرجند یادآور شد: بخش‌های جانبی مرکز نیز شامل ویزیت‌های تخصصی، کارگاه‌های پژوهشی و آموزشی و مشاوره است.

«رضا منصوری»، فرماندار بیرجند نیز در این مراسم گفت: این مرکز با کمک‌های دولت و کمک‌های خیرین، مرکز نمونه‌ای در سطح کشور برای بیماران خاص است.

وی تصریح کرد: مسئولان در راستای بهبود بیماران و خدمات‌دهی به بیماران خاص تلاش کرده و از هیچ اقدامی فروگذاری نکند.

«کاظم قائمی»، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این مراسم اظهار کرد: برای نخستین بار مرکز جامع بیماران خاص در حوزه بهداشت درمان کشور به بهره‌برداری می‌رسد، که قرار است برای ساخت دیگر مراکز در سطح کشور از آن الگوبرداری شود.

وی اظهار کرد: عمده‌ی بیماران در این مرکز بیماران دیالیزی، شیمی‌درمانی، هموفیلی و تالاسمی، بیماران MS پذیرش می‌شوند.

سرپرست دانشگاه علوم‌ پزشکی بیرجند خاطرنشان کرد: یکی از اهداف دیگر این مرکز جامع در کنار درمان بحث آموزش و پیشگیری مراقبتی از بیماری‌ها خواص است که به بیماران مشاوره داده می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.