جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۷

یک کارشناس شهرسازی گفت: وجود دلال‌ها در حوزه‌ی مسکن به ضرر جامعه است. «محسن کرمی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی…

یک کارشناس شهرسازی گفت: وجود دلال‌ها در حوزه‌ی مسکن به ضرر جامعه است.

«محسن کرمی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی زنجان، اظهار کرد: در ساخت شهرک‌های جدید معیارهای مهمی که می‌توان اشاره کرد نظر خود بهره‌بردارهاست و قوانین شهرسازی اغلب رعایت نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه قطعاتی که برای استفاده‌کنندگان در نظر می‎گیرند بسیار اندک است و عرض معابر نیز مناسب نیست و وقتی عرض معابر کم می‌شود مشکلات زیادی به همراه دارد و عرضی که بصورت خالص برای رفت و آمد خودروها در نظر گرفته می‌شود 6 تا 7 متر است و وقتی یک خودرو پارک شود فقط یک عرض 3 متری برای رفت و آمد خودرو باقی می‌ماند که این بسیار خطرناک است.

این عضو نظام مهندسی زنجان، یادآور شد: شهرک‎های جدید مزایایی دارد، افرادی که توان مالی ندارند می‎توانند ثبت‎نام و کم‌کم خودشان هم شروع به ساخت کنند و صاحب ملک شوند و از معایب عمده‌ی آن، این است که یک عده دلال وارد این کار می‌شوند و سهام اعضای تعاونی را می‎خرند که این کار به ضرر جامعه است و علت افزایش قیمت‎ها همان دلال‎ها هستند که با این کار ضربه به اقشار متوسط به پائین جامعه می‌زنند، از همین‌رو افزایش قیمت، توان خرید را کاهش می‌دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *