دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۷:۰۹

عضو کمیسیون بهداشت شورای شهر کاشمر وضعیت جمع آوری زباله‌های عفونی را نگران کننده دانست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان،…

عضو کمیسیون بهداشت شورای شهر کاشمر وضعیت جمع آوری زباله‌های عفونی را نگران کننده دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، جواد صادقی با بیان اینکه زباله‌های عفونی امروز به یک دغدغه تبدیل شده است، افزود: اگرچه قرار بود زباله‌ها برای چند ماه توسط شهرداری به صورت رایگان جمع آوری شود اما به دلیل هزینه‌هایی که دارد ادامه آن به مشکل مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر زباله‌ها بی‌ خطرسازی شود شهرداری اعلام کرده است که به صورت رایگان حاضر به دفن آنها است، بیان کرد: امیدواریم هر چه سریعتر در شورا قانون دریافت هزینه تولید زباله‌های عفونی از دکترها به تصویب برسد.

عضو کمیسیون بهداشت شورای شهر کاشمر با اعلام اینکه با این طرح دکترهایی که اقدام به تولید زباله‌های عفونی می‌کنند براساس تولیدی که دارند دسته بندی خواهند شد تا برهمان اساس وجه دریافت گردد، تصریح کرد: هم اکنون 100 مرکز خدمات پزشکی در شهر کاشمر هستند که روزانه 200 کیلوگرم زباله عفونی تولید می‌کنند.

صادقی با بیان اینکه زباله‌های عفونی باید توسط تولیدکننده به وسیله دستگاه اتوکلاو بی‌خطر و سپس برای دفن تحویل شهرداری شود، گفت: چندین سال است درگیر معضل زباله‌های عفونی هستیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *