سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری بعد از ظهر دوشنبه در نشست با مسئولان آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری بعد از ظهر دوشنبه در نشست با مسئولان آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های بسیار زیادی به منظور بهبود وضعیت آموزشی در استان بوشهر صورت گرفته است ولی برای دستیابی به اهداف مورد نظر نیازمند تلاش های بسیار بیشتری هستیم.

وی به برخی از مشکلات زیرساخت‌های آموزشی در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: وجود بیش از یک هزار و 300 کلاس تخریبی در استان بوشهر به هیچ وجه مناسب نیست و باید با انجام یک کار جهادی شاهد بهبود این وضعیت باشیم.

امام جمعه بوشهر به نقش بسیار مهم کتب درسی در فهم و درک دانش‌آموزان اشاره کرد و ادامه داد: کتب درسی با دیگر کتب یک فرق جوهری دارند و آن این است که کتاب‌ها در راستای افزایش شناخت کارایی دارند ولی کتاب‌های درسی  بال‌های دانش‌افزایی، علم آموزی و کارآمدی هستند.

وی با بیان اینکه کتب درسی قوام شخصیت علمی دانش آموزان را معماری می‌کنند، اذعان داشت: تألیف کتاب‌های آموزشی یک کار فوق تخصصی، پرمشقت و دارای یک حرکت سیال تألیفی است که باید دارای قوام بخشی محتوایی، روانی، رسایی و گویایی عبارات ظاهری باشد.

آیت‌الله صفایی بوشهری ادامه داد: استان بوشهر به این جایگاه بالای علمی رسیده که در مهم‌ترین بخش حوزه آموزش ایران تأثیر گذار و در عرصه کتب آموزشی، مورد اعتماد و اتکای آموزش و پرورش است.

وی اصلاح کتاب درسی را برای استان بوشهر باعث افتخار دانست و افزود: کارگروه ایجاد شده برای تصحیح این کتب آماده تصحیح تمامی کتب درسی آموزش و پرورش در تمامی مقاطع در خدمت آموزش و پرورش است.

لازم به ذکر است که در این نشست، لوح تقدیر وزارت آموزش و پرورش از آیت الله صفایی بوشهری برای تصحیح کتب آموزشی توسط مدیرکل و مسئولان آموزش و پرورش استان اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.