پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجید موسوی عصر چهارشنبه در کارگاه یک روزه مدیریت باغ های پسته در سازمان جهاد کشاورزی شهرستان دامغان…

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجید موسوی عصر چهارشنبه در کارگاه یک روزه مدیریت باغ های پسته در سازمان جهاد کشاورزی شهرستان دامغان ضمن بیان اینکه از 12 هزار و 100 هکتار باغ پسته بارور در استان سمنان به طور متوسط دو هزار و 951 کیلوگرم محصول در واحد سطح برداشت می شود اظهار داشت: 12 درصد تولیدات باغی و حدود 34 درصد سطح باغ های این استان به پسته اختصاص دارد.

وی  تصریح کرد: در این استان بیش از 14 هزار هکتار باغ پسته با بالغ بر 35 هزار تن تولید وجود دارد که 90 درصد آن متعلق به شهرستان دامغان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تکمیل صنایع فرآروری، خشک کردن پسته و اخذ برند برای صادرات، همکاری باغداران با سازمان جهاد کشاورزی و مراکز تحقیقات برای اعمال عملیات فنی در باغ پسته به منظور افزایش عملکرد را خواستار شد.

 در این کارگاه که با حضور مدیران و مسئولان استان و دامغان و مرکز تحقیقات و بیش از 240 بهره بردار و کارشناس برگزار شد پیرامون مسایل مربوط به تغذیه، بیماری ها و آفات درختان پسته بحث و تبادل نظر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.