شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۳

مدیرعامل شرکت آبفار استان کردستان گفت: هم‌اکنون 23 مجتمع آبرسانی در روستاهای استان کردستان با 70 درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد. به گزارش…

مدیرعامل شرکت آبفار استان کردستان گفت: هم‌اکنون 23 مجتمع آبرسانی در روستاهای استان کردستان با 70 درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان،«رحمان رحیمی» صبح امروز(شنبه 19 مهرماه) در جلسه‌ی ستاد بحران آب استان، در سالن شهدای گمنام استانداری، اظهار کرد: هم‌اکنون 23 مجتمع آبرسانی در روستاهای استان کردستان با 70 درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد که در صورت تأمین اعتبار نهایی برای تکمیل آنها، مشکلی به جهت تأمین آب روستایی نداریم.

وی افزود: 30 روستای استان در راستای تأمین آب شرب تحت پوشش هستند و علاوه‌بر این 12 چاه و چشمه نیز برای روستاها حفر شده است تا در این نقاط مشکل کم‌آبی را شاهد نباشیم.

مدیرعامل شرکت آبفار استان کردستان خاطرنشان کرد: هم‌چنین آب 28 روستای استان از طریق آبرسانی سیار تأمین می‌شود و از این میان سه روستای استان نیز با مشارکت مردمی تأمین آب شده‌اند.

رحیمی یادآور شد: برای حفر چاه در روستاهایی که آب شرب کافی در اختیار ندارند، باید زمین‌های مناسب تملک شود که به‌علت نداشتن اعتبار کافی این مهم انجام‌پذیر نیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.