سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۴

استاندار کرمان با اشاره به‌وجود 4200 پروژه‌ی نیمه‌تمام در استان گفت: دولت یازدهم در حال جمع کردن فرهنگ کلنگ‌زنی کرده و در صورتی…

استاندار کرمان با اشاره به‌وجود 4200 پروژه‌ی نیمه‌تمام در استان گفت: دولت یازدهم در حال جمع کردن فرهنگ کلنگ‌زنی کرده و در صورتی طرح را کلنگ‌زنی می‌کنند که 100 درصد منابع آن تأمین شده باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، «علیرضا رزم‌حسینی» عصر دیروز(دوشنبه 3 شهریورماه) در جلسه‌ی شورای اداری و مثلث توسعه‌ی شهرستان انار با گرامی‌داشت هفته دولت اظهار کرد: هر کشور و استانی برای پیشرفت، به سرمایه‌های مادی و معنوی نیاز دارد.

وجود 4200 پروژه‌ی نیمه‌تمام در استان کرمان

وی افزود: سرمایه‌ی مادی بودجه و منابع دولتی است که محدود می‌باشد. هم‌اکنون 4200 پروژه‌ی نیمه‌تمام در استان داریم که متوسط عمر برخی پروژه‌ها در استان 10 تا 12 سال است و اعتبار مورد نیاز برای اتمام آنها بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان است.

استاندار کرمان تصریح کرد: دولت یازدهم در حال جمع کردن فرهنگ کلنگ‌زنی کرده و در صورتی طرح را کلنگ‌زنی می‌کنند که 100 درصد منابع آن تأمین شده باشد.

رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم طرح‌های بالای 80 درصد را تا پایان سال و اوایل 94 به اتمام برسانیم و طرح‌های بین 50 تا 80 درصد نیز طی دو سال به پایان می‌رسد.

به‌گفته‌ی وی، دولت آمادگی دارد پروژه‌های زیر 50 درصد پیشرفت را به بخش خصوصی و خیران واگذار کند.

استاندار کرمان افزود: در بخش منابع اصلی برای دنبال کردن توسعه، باید از منابع مردمی و بخش خصوصی استفاده کرد و یکی از عوامل عقب‌افتادگی استان کرمان فرار سرمایه است و اگر می‌خواهیم انار شهرستانی توسعه یافته شود، باید مردم همت کنند و دولت نیز اعتباری را که باید بدهد، می‌دهد.

مدیران دولتی باید با مردم صادق باشند

رزم‌حسینی تصریح کرد: می‌توانیم با همدلی مسیر را برای بخش خصوصی هموار و سرمایه‌گذاری را تسهیل کرده و دولت باید دخالتش را کمتر کرده و اقتصاد مردمی باشد.

وی گفت: مدیران دولتی باید با مردم صادق بوده و مسائل را به مردم بگویند و باید در مسیری حرکت کنیم که مسیر را برای بخش خصوصی هموار کند و دولت نیز همین قصد دارد.

استاندار کرمان یادآور شد: مسئولان دولتی باید موانع را برطرف کنند و کسی که بتواند اشتغال ایجاد کند، بزرگ‌ترین خدمت را ارائه کرده است.

بانک‌ها در 10 سال گذشته 110 درصد منابع خود را تسهیلات داده‌اند

رزم‌حسینی افزود: متأسفانه بانک‌ها در 10 سال گذشته 110 درصد منابع خود را تسهیلات داده و 80 درصد آن بازگشت داده نشده است.

وی تصریح کرد: مثلث توسعه‌ی استان برای استفاده از همه‌ی ظرفیت‌ها برای توسعه تشکیل شده تا با هماهنگی همه‌ی بخش‌ها مشکلات پیگیری و برطرف شود.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: باید ائمه جمعه در زمینه‌ی فرهنگ اقتصادی کار کرده و مشکلات سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی را برطرف کنند و برای تأمین امنیت سرمایه‌گذاران در نماز جمعه با مردم صحبت و تبلیغ کند.

رزم‌حسینی یادآور شد: «اقتصاد مقاومتی» یعنی فضا برای سرمایه‌گذاری باز شود و مأموریت استاندار برطرف کردن موانع اقتصادی است.

وی با اشاره به وجود سلایق سیاسی مختلف تصریح کرد: وظیفه‌ی شرعی و ملی داریم که برای توسعه دست به دست هم داده و فضا را برای سرمایه‌گذاری ایجاد کنیم.

وجود 171 هزار دانشجو در استان کرمان

استاندار کرمان افزود: اقتصاد ایران بعلت وابستگی به نفت از بحران‌های جهانی تأثیر می‌گیرد و بخش خصوصی باید آمادگی مواجهه با مشکلات را داشته باشد اما می‌توانیم با وجود ظرفیت‌های بسیار استان در راستای توسعه و فعالیت بخش خصوصی کار کنیم و وجود 171 هزار دانشجو در استان ثروت اجتماعی بزرگی است.

به‌گفته‌ی رزم‌حسینی، مثلث توسعه در همه شهرستان‌ها برگزار می‌شود و در مراحل بعدی فرمانداران باید جلسات را برگزار و مسائل را حل کنند.

وی با اشاره به اینکه معتقدیم بخشی از ایجاد اشتغال از طریق بخش خصوصی انجام می‌شود، گفت: اقتصاد ایران برای رونق آماده می‌شود و بسته خروج از رکود توسط ارائه شده و ظرف چند ماه آینده بخش وسیعی از مطالبات پیمانکاران پرداخت می‌شود.

سرمایه‌گذاری 400 میلیون دلاری یک کرمانی خارج از کشور

استاندار کرمان یادآور شد: طی چند ماه گذشته در استان کرمان سرمایه‌گذاران بسیار خوبی حضور یافته و هفته‌ی آینده نیز یک کرمانی که خارج از کشور است، 400 میلیون دلار در استان سرمایه‌گذاری می کند.

رزم‌حسینی با اشاره به بحران آب در استان گفت: ما مسرف هستیم و 95 درصد آب مصرفی ما در بخش کشاورزی است.

وی افزود: آب در استان کرمان از نفت برای ما مهم‌تر است و مصرف بی‌رویه به منابع ضربه می‌زند و مشکل آب در کوتاه مدت برطرف نمی‌شود.

تنها راهکار کوتاه مدت حل بحران آب، صرفه‌جویی در بخش کشاورزی

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: تنها راه حل کوتاه مدت حل بحران آب، صرفه‌جویی در بخش کشاورزی است و روش‌هایی در این زمینه تعیین و امیدواریم در یک ماه آینده عملیاتی شود.

رزم‌حسینی گفت: باید الگوی کشت تغییر یافته و محصولات کم مصرف جایگزین شود.

وی ادامه داد: درب استانداری کرمان به روی هر سرمایه‌گذار و تولیدکننده برای برطرف کردن مشکلات باز است و پنجره‌ی واحد در ستاد سرمایه‌گذاری استان فعال و آماده پیگیری و برطرف کردن مشکلات در چارچوب اختیارات است.

استاندار کرمان با بیان اینکه مردم خواستار خدمت هستند، تصریح کرد: باید همه‌ی گروه‌ها برای توسعه‌ی استان و شهر فعالیت کنند و وفاق و همدلی استان تداوم یافته و در وسع خود هر کاری بتوانیم انجام می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه پنج تفاهمنامه‌ی سرمایه‌گذاری با حضور استاندار امضا شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.