پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سید رسول صمدی در مراسم امحای یک تن مواد مخدر که ظهر پنجشنبه در زمین فوتبال شهدای سلیمانداراب…

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سید رسول صمدی در مراسم امحای یک تن مواد مخدر که ظهر پنجشنبه در زمین فوتبال شهدای سلیمانداراب شهر رشت برگزار شد، اظهار داشت: یک تن مواد مخدر طی سال 92 اعم از حشیش، هروئین و شیشه غیره در سطح استان با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر ، کلانتری ها و پاسگاه های تابعه  کشف شده است که امحا می شود.

وی افزود: طی سال 92 نسبت به مدت مشابه 91 ، 42 درصد افزایش کشفیات انواع مواد مخدر داشته ایم.

 رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گفت: انهدام و متلاشی کردن باندهای توزیع مواد مخدر طی سال 92 نسبت به 91 ، 10 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین از افزایش 16 درصدی کشفیات مواد مخدر در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود:در سال 1393 برابر ابلاغیه سردار فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تشدید اقدامات برخورد با تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر را داشتیم که بر حسب آن پلیس اقدامات خوبی در این راستا داشته است.

 صمدی: در سطح کشور بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر معتاد وجود دارد که شناسنامه دارند و توسط پلیس دستگیر شده اند.

وی تصریح کرد: هم اکنون 50 هزار نفر معتاد نیزدر استان گیلان وجود دارد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان تاکید کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر علی رغم مبارزه در حوزه پیشگیری نیز اقداماتی دارد.

وی گفت: در راستای پیشگیری اجتماعی در حوزه مبارزه با مواد مخدر ، پلیس مبارزه با مواد مخدر طی سال 92 اقدام به  50 هزارنفر ساعت آموزش کرده است.

صمدی با بیان اینکه استکبار جهانی در حوزه گسترش مواد مخدر ورود کرده است، افزود: با هوشیاری باید در حوزه پیشگیری اجتماعی اقدامات خوبی داشته باشیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به نامگذاری سال جاری به سال اقتصاد، فرهنگ با عزم جدی و مدیریت جهادی بیان داشت: مدیریت جهادی باید در حوزه پیشگیری اجتماعی اتفاق بیفتد.

وی متذکر شد:در حوزه فرهنگی و پیشگیری اجتماعی باید تلاش ها مجددانه تر باشد و امروز می طلبد که مرکز ترک اعتیاد، احیا و بازپروری معتادان مواد مخدر را در استان داشته باشیم.

صمدی ادامه داد: زمین برای احداث این مجموعه در نظر گرفته شده و امید است بزودی شاهد احداث آن باشیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در پایان از دادگاه انقلاب، اداره کل اطلاعات و سایر دستگاه هایی که در حوزه مقابله با مواد مخدر با پلیس همکاری داشته اند تشکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.