سه شنبه، ۱۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۶

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، از وجود 662 مسکن مهر تعاونی‌ساز فاقد متقاضی در سمنان خبر داد و گفت: در…

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، از وجود 662 مسکن مهر تعاونی‌ساز فاقد متقاضی در سمنان خبر داد و گفت: در قالب تعاونی‌های مسکن استان بالغ بر 10 هزار و 484 واحد احداث شده که بالغ بر 9270 واحد آن تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سمنان، اسماعیل غنیان در جمع خبرنگاران افزود: تعداد 564 واحد از این تعداد نیز بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که تا پایان سال تحویل متقاضیان می‌شود.

وی اظهار کرد: بالغ بر 662 واحد از این واحدهای احداث شده نیز فاقد متقاضی است که رایزنی‌هایی با مسکن و شهرسازی استان صورت گرفته تا تکلیف این واحدها نیز از طریق مزایده مشخص شود.

به کارگیری 40 درصدی جویندگان کار در سمنان

غنیان، همچنین از بکارگیری 40 درصدی جویندگان کار در سال 93 خبر داد و گفت: این میزان بکارگیری جویندگان کار در مقایسه با سال گذشته رشد 19 درصدی را نشان می‌دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که افراد مذکور در چه بخش‌هایی مشغول به کار شده‌اند به خبرنگار ایسنا گفت: این شغل‌ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار و در بخش‌های ‌مختلف، معدنی، کشاورزی، خدمات، تولیدی و صنعتی ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان همچنین در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایسنا در خصوص میزان نرخ بیکاری در استان و مقایسه آن با نرم کشوری گفت: در سال 92 میزان نرخ بیکاری در استان 7.6 درصد بود که در مقایسه با میانگین کشوری این شاخص که 11 درصد است استان سمنان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *