جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۴

به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج اظهار داشت: در شرایط و وضعیت فعلی در…

به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج اظهار داشت: در شرایط و وضعیت فعلی در میان کشورهای اسلامی و مسلمانان مهمترین مسئله حفظ وحدت و همدلی است و در همین راستا انتظار می رود که این مهم به بهترین شکل ممکن در جامعه نهادینه شود.

وی ادامه داد: دشمنان از هر فرصتی برای ضربه زدن به وحدت و همدلی در میان مسلمانان بهره برداری می کنند و در همین راستا لازم است که همه ما برای حفظ این وحدت تلاش کرده و با شناسایی توطئه های دشمن برای ترویج دین مبین اسلام در سراسر جهان کوشش کنیم.

امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توجه به آموزه های دینی و اسلامی در جامعه گفت: دین مبین اسلام برای تمامی حوزه ها و بخش های زندگی انسان برنامه دارد و به همین دلیل لازم است که ما نسبت به اجرایی کردن آموزه های دینی و اسلامی در جامعه از همه ظرفیت های موجود استفاده کنیم.

وی گفت: دعا به درگاه خداوند متعال و اجرایی آموزه های دینی و اسلامی می تواند زمینه را برای سعادت دنیوی و اخروی انسان فراهم کند و در همین راستا در بعضی از ماه های سال فرصت های بهتری برای دعا به درگاه خداوند متعال فراهم می شود که بهترین فرصت برای این مهم ماه های شعبان و رمضان است.

ماموستا خدایی به برکت ماه شعبان که با خرداد ماه در کشورمان همزمان شده است، اشاره کرد و افزود: خرداد ماه برای ملت ایران خاطرات تلخ و شرینی را به همراه دارد چرا که در این ماه بود که خرمشهر از دست نیروهای رژیم بعث آزاد شد و در همین ماه بود که ملت ایران برای همیشه رهبر و بنیانگذار انقلاب اسلامی را از دست داد.

وی آزادسازی خرمشهر با استفاده از سلاح ایمان و فداکاری رزمندگان اسلام را اقدامی تاریخی عنوان کرد و یادآور شد: این اتفاق میمون و مبارک بار دیگر اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی ایران را در جهان به نمایش گذاشت و امروز سوم خرداد ماه که روز ملی ایثار و فداکاری است برای همیشه در تاریخ ماندگار می شود.

امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در روز 14 خرداد ماه نیز اتفاقی تلخ قلب نه تنها ملت ایران بلکه تمامی آزادگان جهان را اندوهگین کرد و حضرت امام خمینی (ره) که بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران بود دار فانی را وداع گفت.

وی با اشاره به جایگاه و تاثیرگذاری حضرت امام خمینی (ره) در راستای پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: حضرت امام خمینی (ره) نه تنها رهبری برای ملت ایران بلکه رهبری برای تمامی ملت های آزاده در جهان بود و به همین دلیل است که امروز بعد از گذشت بیش از دو دهه از رحلت وی، همچنان الگویی برای تمامی ملت های مظلوم به شمار می رود.

بعد از رحلت حاج ماموستا مجتهدی امام جمعه فقید سنندج، روز شنبه هفته گذشته ماموستا عبدالرحمان خدایی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری به عنوان امام جمعه جدید سنندج منصوب و معرفی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.