شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، تدروازه بان ها به خاطر سخت بودن کارشان در زمین بازی همیشه بیشتر شناخته می شود…

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، تدروازه بان ها به خاطر سخت بودن کارشان در زمین بازی همیشه بیشتر شناخته می شود اما گاهی اوقات برخی از دروازه بان ها کاری غیر از توپ گیری می کنند و نامشان را بر زبان ها می اندازند. یکی از این دروازه بان ها هارولد شوماخر آلمانی است.

شوماخر که در دو دوره جام جهاني فوتبال نايب قهرمان شده است پس از شكست در فينال 1986 اعلام كرد كه در جام جهاني 1990 براي بار سوم شركت خواهد كرد و اين بار موفق به کسب مقام قهرمانی خواهد شد.

 اما وی در سال 1987 كتابي نوشت و مدعي شد 90 درصد بازيكنان آلماني از مواد مخدر و مواد نيروزا استفاده مي كنند و پس از آن هرگز در تيم ملي آلمان انتخاب نشد و فوتبالش را در تركيه ادامه داد.

بازی کلاسیک نیمه‌نهایی جام‌جهانی 1982 اسپانیا بین فرانسه و آلمان غربی، یکی از زیباترین بازی‌های تاریخ جام‌های جهانی از آب درآمد. در آن بازی پلاتینی با نبوغ بالایش هر چه در توان داشت رو کرد.

 اوج خلاقیت او در ارسال پاسی دقیق برای هم‌تیمی‌اش پاتریک باتیستون بود که موجب تک به تک شدن او با تونی شوماخر، دروازه‌بان جنجالی و بزرگ ژرمن‌ها شد. باتیستون می‌توانست کار را تمام کند ولی شوماخر پیش‌دستی کرد و با زدن یک ضربه سنگین به بازیکن فرانسوی، همه را یاد «چاک نوریس»، رزمی‌کار بزرگ اروپایی و بازیگر فیلم‌های حادثه‌ای انداخت:

شوماخر از دورازه بیرون آمد و در حالی که هنوز چند متری با هم فاصله داشتند باتیستون به توپ ضربه زد و ضربه اش به بیرون رفت ولی شوماخر به شکل ناجوانمردانه و بسیار خشنی بر روی سر بازیکن فرانسوی پرید و باتیستون سه تا از دندانهایش شکست و به حالت اغما فرو رفت.

میشل پلاتینی در مود این صحنه گفته بود« من به شدت ترسیده بودم چون باتیستون اصلا حرکت نمی کرد و فکر کردم که او مرده است.»

البته در بازی روز گذشته کلمبیا و برزیل در دقایق پایانی خطای وحشتناکی روی نیمار برزیلی انجام شد که باعث شکسته شدن مهره سوم کمر او گشت. این خطا نیز می تواند در تاریخ جام جهانی به ثبت برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.