پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۷

خبرگزاری ایسنا: جام‌جهانی برزیل پایانی بر دوران باشکوه فوتبال ملی چندین بازیکن بزرگ بود. تیم‌های بزرگی چون اسپانیا، انگلیس، ایتالیا و پرتغال در…

خبرگزاری ایسنا: جام‌جهانی برزیل پایانی بر دوران باشکوه فوتبال ملی چندین بازیکن بزرگ بود.

تیم‌های بزرگی چون اسپانیا، انگلیس، ایتالیا و پرتغال در جام‌جهانی برزیل عملکرد دور از انتظاری داشتند و در همان دور نخست از این رقابت‌ها حذف شدند. حذف زودهنگام تیم‌های بزرگ از جام‌جهانی به معنای خداحافظی بزرگان دنیای فوتبال با جام‌جهانی است. بزرگانی که امید داشتند در آخرین جام‌جهانی‌شان بتوانند به افتخار مهمی دست یابند اما اکنون دیگر رویای حضور در جام‌جهانی برای آنها به پایان رسیده است.

روزنامه اسپانیایی مارکا در گزارشی به این ستارگان ناکام در جام بیستم پرداخته است.

ایکر کاسیاس

این دروازه‌بان در دو بازی اول خود در برزیل 2014 عملکرد ضعیفی را از خود نشان داد و همین باعث شد که در بازی سوم نیمکت‌نشین باشد. کاسیاس رفته‌ رفته جایش را در دروازه‌ اسپانیا به دروازه‌بان دیگری خواهد داد و برزیل 2014 آخرین حضور او در رقابت‌های جام‌جهانی است. او در چهار دوره جام ملت‌های اروپا در تیم ملی اسپانیا بازی کرد که موفق شد به دو قهرمانی دست یابد. کاسیاس همچنین در چهار جام‌جهانی با اسپانیا حاضر بود که در سال 2010 آفریقای جنوبی توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد. او بیش از 150 بازی ملی در کارنامه دارد.

پایان یک عمر افتخار

ژابی آلونسو

آلونسو پیش از جام‌جهانی برزیل اعلام کرده بود که پس از پایان این رقابت‌ها از تیم ملی اسپانیا خداحافظی می‌کند. او در سه دوره جام ملت‌های اروپا و سه دوره جام‌جهانی با پیراهن لاروخا به میدان رفت و 114 بازی ملی در کارنامه خود ثبت کرد. آلونسو مدت‌ها بهترین گزینه برای تیم ملی اسپانیا بود اما این بازیکن تصمیم دارد تا پس از جام جهانی برزیل تمرکزش را روی تیم باشگاهی خود معطوف کند.

پایان یک عمر افتخار

ژاوی

خیلی‌ها او را بهترین هافبک تاریخ فوتبال اسپانیا می‌دانند. هافبک بازیسازی که جام‌جهانی 2014 آخرین حضور در این رقابت‌هاست. او در 34 سالگی در حالی از بازی‌های ملی خداحافظی می‌کند که خاطرات تلخ و شیرین زیادی را پشت سر گذاشته است. دو قهرمانی در جام ملت‌های اروپا و قهرمانی در جام جهانی 2010 افتخارات چند سال گذشته ژاوی در تیم ملی اسپانیاست.

پایان یک عمر افتخار

داوید ویا

گل‌های این بازیکن بود که باعث شد اسپانیا به قهرمانی در جام‌جهانی 2010 برسد. او در آخرین بازی ملی خود برابر استرالیا نیز گلزنی کرد تا با خاطره‌ای خوب از تیم ملی اسپانیا کناره‌گیری کند. ویا با 59 گل زده بهترنی گلزن تاریخ فوتبال اسپانیا محسوب می‌شود که جایگزین کردن او برای تیم ملی اسپانیا سخت به نظر می‌رسد.

پایان یک عمر افتخار

جان لوئیجی بوفون

بیش از یک دهه است که بوفون دروازه‌بان ایتالیا در رویدادهای مهم است. او که 142 بازی ملی را پشت سر گذاشته آخرین حضورش را در جام‌جهانی تجربه کرد. البته آخرین حضور بوفون در جام‌جهانی با حذف زودهنگام آتزوری همراه بود تا این دروازه‌بان 36 ساله با خاطره‌ای بد تیم ملی را ترک کند. البته او قبل از جام جهانی برزیل عنوان کرده بود شاید در جام جهانی 2018 روسیه نیز بازی کند اما بعید به نظر می‌رسد این اتفاق رخ دهد.

پایان یک عمر افتخار

آندره‌آ پیرلو

مغز متفکر تیم ملی ایتالیا را دیگر در پیراهن لاجوردی نخواهیم دید. پیرلوی 35 ساله که 112 بازی ملی در کارنامه خود دارد پیش از حضور در برزیل اعلام کرده بود پس از پایان جام جهانی از تیم ملی ایتالیا کناره‌گیری خواهد کرد. او یکی از بازیکنان مهم مارچلو لیپی در جام جهانی 2006 بود که منجر به قهرمانی ایتالیا شد.

پایان یک عمر افتخار

استیون جرارد

کاپیتان بزرگ تیم ملی انگلیس هنوز خداحافظی خودش را به طور رسمی از پیراهن سه‌شیرها اعلام نکرده است اما بسیار بعید به نظر می‌رسد که این بازیکن در جام جهانی 2018 روسیه حاضر باشد. جرارد که 114 بازی ملی و 21 گل در کارنامه خود دارد سال‌ها در خط هافبک انگلیس توانست بازی‌های زیبایی از خود به نمایش بگذارد اما خیلی بدشانس بود که نتوانست به هیچ افتخاری با پیراهن انگلیس دست یابد.

پایان یک عمر افتخار

فرانک‌ لمپارد

لمپارد 36 ساله با بیش از 100 بازی ملی پس از جام‌جهانی برزیل از بازی‌های ملی خداحافظی کرد. او که از یورو 2004 در تیم ملی انگلیس حاضر بوده است همانند جرارد نتوانست به افتخار مهمی با انگلیس دست یابد. او و جرارد سال‌ها زوج مطمئنی در خط هافبک تیم ملی انگلیس بودند.

پایان یک عمر افتخار

دیدیه دروگبا

همانند فرانک لمپارد هم‌تیمی سابقش در چلسی در جام جهانی 2014 از تیم ملی کشورش خداحافظی کرد. او سه بار با ساحل‌عاج در جام‌جهانی بازی کرد اما موفق نشد به دور دوم این رقابت‌ها راه یابد. در تاریخ کشور ساحل عاج با 65 گل زده در 104 بازی بهترین گلزن این تیم بود.

پایان یک عمر افتخار

ساموئل اتوئو

اتوئوی 33 ساله نیز همراه کامرون خروج زودهنگامی از جام‌جهانی داشت. او که در 21 سالگی در جام‌جهانی 98 فرانسه همراه کامرون حاضر بود در جام‌جهانی 2006 نیز بازی کرد و در نهایت در 118 بازی 56 گل برای شیرهای رام‌نشدنی به ثمر رساند. بعید به نظر می‌رسد کامرون بتواند به این زودی جانشین مطمئنی برای اتوئو پیدا کند.

پایان یک عمر افتخار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.