چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۲

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از موفق ترین دوران حضور محمدمحسن ربانی در مسابقات آغاز فصل دوومیدانی کشور مسابقاتی بود که هفته گذشته…

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از موفق ترین دوران حضور محمدمحسن ربانی در مسابقات آغاز فصل دوومیدانی کشور مسابقاتی بود که هفته گذشته به میزبانی تهران برگزار شد و این ستاره درخشان یک دهه اخیر دو و میدانی قم توانست بار دیگر مرد اول پرش با نیزه کشور شود.

ربانی در رشته پرش با نیزه کسب کننده یکی از چهار مدال تیم اعزامی هیئت دو و میدانی استان قم در مسابقات آغاز فصل دوومیدانی کشور بود و بدین ترتیب علاوه بر کسب مدال و تکرار موفقیت های گذشته خود در این رشته ورزشی مجوز بازی های آسیایی را نیز به دست آورد.

در حالی که در پیکارهای آغاز فصل دوومیدانی کشور تیم قم توانست با درخشش ورزشکاران نخبه خود به چهار مدال دست یابد و بدین ترتیب مدال های ارزشمندی را از این دوره از پیکارها کسب کند، محمدمحسن ربانی در پرش با نیزه با فاصله ای چشمگیر نسبت به دیگر رقبای خود در جایگاه نخست ایستاد.

در حالی که مسابقات دوومیدانی آغاز فصل کشور از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و ورزشکاران شرکت کننده در این دوره از مسابقات با توجه به اینکه این رقابت ها انتخابی تیم ملی برای اعزام به بازی های آسیایی نیز محسوب می شد، با تمام توان خود به میدان آمده بودند ربانی در پرش با نیزه از نفر دوم 50 سانتیمتر بیشتر پرید و بدین ترتیب رکورد ورودی بازی های آسیایی را به دست آورد.

در حالی که قرار است برترین‌های مواد و رشته‌های مختلف این دوره از مسابقات از سوی کادر فنی تیم ملی دوومیدانی کشورمان به اردوی آماده سازی این تیم دعوت شوند و خود را برای حضور در رقابت های دوومیدانی بازی های آسیایی آماده کنند حضور ربانی در تیم ملی اعزامی به بازی های آسیایی قطعی شد.

تقریبا 5 ماه دیگر به زمان برگزاری بازی های آسیایی سال 2014 به میزبانی شهر اینچئون کره جنوبی باقی مانده است و تیمی متشکل از برترین های دوومیدانی کشورمان قرار است به این رقابت ها برود و محمدمحسن ربانی به عنوان یکی از نمایندگان قم به این مسابقات اعزام می شود.

در رشته پرش با نيزه محمدمحسن رباني از قم با ثبت پرشی به میزان 5 متر و 10 سانتي متر در جایگاه نخست ایستاد و عنوان قهرمانی را کسب کرد تا بالاتر از محمد بنی آدم از تهران و امیرمحمد صلح میرزایی از فارس مدال طلا را کسب کند و بدین ترتیب حضور این دو ومیدانی کار مطرح در پرش با نیزه بازی های آُسیایی که در کره جنوبی برگزار می شود، قطعی شود.

البته دو و میدانی قم شانس داشتن یک نماینده دیگر در بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی 2014 را دارد و این ورزشکار میلاد دریساوی است که در رشته پرش سه گام مسابقات آغاز فصل توانست با رکورد 16 متر و 3 سانتي متر عنوان قهرمانی را کسب کند در حالی که 14 سانتیمتر دیگر با رکورد ورودی این رشته به بازی های آسیایی فاصله دارد و می تواند این فاصله را در لیگ دو و میدانی کشور جبران کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.