چهارشنبه، ۲۳ بهمن ۹۸ - ۱۰:۴۵
ورزش کمر درد

ورزش کمر درد خود را 30 روزه با این حرکات درمان کنید ؟ بله درست خواندید انجام این حرکان ورزش که در ادامه…

ورزش کمر درد خود را 30 روزه با این حرکات درمان کنید ؟ بله درست خواندید انجام این حرکان ورزش که در ادامه با هم مرور خواهیم کرد حتما در تسکین درد کمر به شما کمک زیادی خواهد کرد اما به شرطی که طبق دستور به آن عمل شود.

انجام ورزش کمر درد هر چند تاثیر مثبتی بر درمان کمر درد شما خواهد داشت اما گاهی برای شما هم پیش آمده که در اواسط شب، وقتی در خواب ناز هستید، از درد شدید در قسمت پایین کمر از خواب بیدار شوید و بعد از آن دیگر گاه و بیگاه این درد را تجربه کنید. خیلی‌ از افراد بارها و بارها به پزشکان مختلف مراجعه می‌کنند اما نتیجه نمی‌گیرند و هیچ دارو یا فیزیوتراپی خاصی به آنها در بهبود وضعیت کمک نکرده است. اما ما می‌خواهیم به شمایی که سال‌ها با این کمردرد خود درگیر بوده‌اید، راه حلی عالی برای بهبود همیشگی‌تان توصیه کنیم.

ورزش کمر درد

ورزش کمر درد

با این حال با چند دقیقه ورزش روزانه، بدون این که نیاز باشد مدام از داروهای جورواجور مسکن استفاده کنید، از شر کمردرد نجات پیدا کنید. مطمئن باشید با انتخاب این روش‌ها برای سلامت خود بهترین تصمیم را گرفته‌اید.

گام اول ورزش کمر درد : فشار روی بدن خود رها کنید

ورزش کمر درد

روی زمین بایستید و پاها را بیشتر از عرض باسن به طوری باز کنید که نوک انگشت شست پای شما کمکی به سمت اطراف باشد. زانو ها را خم کنید، دست‌ ها را بالا ببرید، کمر خود را بکشید و گردن را تا آنجا که می‌توانید به سمت بالا نگه دارید.

سپس به آرامی شروع به خم شدن به سمت جلو کنید تا زمانی که دست‌هایتان به زمین برسد.

دست‌های خود را روی زمین بگذارید و عضلات گردن و کمر را به حال خود رها کنید.

چند ثانیه‌ای در همین حالت بمانید و پس از آن قسمت بالای بدن را به وضعیت صاف برگردانید.

این حرکت را به مدت 30 تا 60 ثانیه تکرار کنید.

گام دوم ورزش کمر درد : بازگرداندن انعطاف

ورزش کمر درد

دست‌ها و زانوی خود را روی زمین بگذارید؛ به طوری که دست را مستقیم زیر شانه قرار داده‌اید و زانو را زیر باسن. انگشت شست پای شما باید با زمین تماس در تماس باشد.

ستون مهره‌های کمر را صاف نگه دارید و زانو را خم کنید. پای چپ خود را تا جایی که می‌توانید از بدن بلند کنید.

پای خود را به وضعیت اولیه برگردانید و همین تمرین را با سمت مخالف تکرار کنید.

این تمرین را به مدت 30 تا 60 ثانیه تکرار کنید.

گام سوم ورزش کمر درد : کشش عضلات کمر

ورزش کمر درد

زانوی خود را روی زمین قرار دهید و به آرامی قسمت بالای بدن را به سمت جلو بکشید تا زمانی که دست‌ها در مقابل شما روی زمین برسند.

زانوهای خود را با زاویه 90 درجه خم کنید، قسمت پایین کمر خود را به سمت زانو قوس دهید تا در این منطقه از بدن احساس کشش کنید.

به آرامی سر خود را پایین بیاورید، چانه خود را روی زمین بگذارید و عضلات گردن خود را آرام کنید. اطمینان حاصل کنید که آرنج شما زمین را لمس نمی‌کند.

حدود 30 تا 60 ثانیه در همین وضعیت بمانید.

گام چهارم ورزش کمر درد : اصلاح فرم بدن

ورزش کمر درد

روی شکم بخوابید و دست‌های خود را در کنار بدن و پاها را کنار هم نگه دارید.

دست چپ و پای چپ خود را در همین وضعیت نگه دارید. همزمان دست راست را بالای سر ببرید و زانوی راست را تا جایی که می‌توانید از بدن دور کنید. اطمینان حاصل کنید که دست راست و پای راست شما همیشه زمین را لمس می‌کنند.

دست و پای راست خود را به وضعیت اول برگردانید و سپس این حرکت را با سمت مخالف بدن انجام دهید. این تمرین را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه انجام دهید.

در مرحله بعد، این تمرین را با دست و پای مخالف انجام دهید. دست چپ و زانوی راست خود را به سمت بیرون حرکت دهید. سپس، دست راست و زانوی چپ خود را حرکت دهید. این حرکت را به مدت 30 تا 60  ثانیه انجام دهید.

گام پنجم ورزش کمر درد : باسن را بکشید

ورزش کمر درد

روی زمین بنشینید و مهره‌ های کمر را صاف نگه دارید. پاها را در مقابل خود کنار هم دراز کنید.

پای چپ خود را روی زمین صاف نگه دارید و پای راست خود را بلند کنید. زانو را خم کرده و ساق راست خود را با هر دو دست خود بگیرید.

به آرامی پای خود را به سمت سینه بکشید تا زمانی که احساس کشش در سینه بکشید.

حدود 30 تا 60 ثانیه همین حالت را حفظ کنید و سپس این حرکت را با سمت مخالف بدن خود تکرار کنید.

 

در پایان نباید فراموش کرد که اولین چیزی که بعد از انجام این حرکات ورزشی متوجه می‌شوید این است که عضلات کمرتان قوی‌تر شده و فرم بدنتان به طور قابل ملاحظه‌ای بهتر شده است. با این که در ابتدای انجام این ورزش‌ها قصد بهبود فرم بدنتان را نداشته‌اید، اما بعد از این دوره، نشستن شما پشت میز کار با حفظ وضعیت صاف کمر راحت‌تر شده است.

ورزش کمر درد

قبل و بعد از انجام ورزش کمر درد

بنابراین با انجام این ورزش‌ ها، علاوه بر این که با کمردرد خداحافظی می‌کنید کمتر دچار سردرد می‌شوید و سلامت عمومی بدنتان بیشتر از قبل خواهد شد.

البته ورزش‌ های مرتب به شما انرژی بیشتری می‌دهد. بعد از انجام این مجموعه حرکات ورزشی به مدت 30 روز، دیگر نیمه شب‌ها با کمردرد شدید از خواب بیدار نمی‌شوید و درد عذاب‌ آور همیشگی را تجربه نخواهید کرد. در نهایت، احساس خواب‌آلودگی در طول روز نمی‌کنید.

 

منبع:  brightside

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *