دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۷

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تحویل یک دستگاه قوزه چین پشت تراکتوری پنبه به یکی از کشاورزان شهرستان…

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تحویل یک دستگاه قوزه چین پشت تراکتوری پنبه به یکی از کشاورزان شهرستان گرمسار خبر داد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سمنان،خدابخش عرب، با اعلام این خبر اظهار کرد: این دستگاه اولین دستگاه کشاورزی است که برای برداشت پنبه وارد استان شده و در برداشت سال جاری پنبه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی افزود: برای دریافت این دستگاه، 2 میلیارد ریال هزینه شده که در راستای توسعه مکانیزاسیون به ویژه در برداشت محصول پنبه مبلغ 800 میلیون ریال یارانه بلاعوض از محل کمک‌های فنی و اعتباری مکانیزاسیون، به میزان 1100میلیون ریال تسهیلات از محل خط اعتباری ویژه مکانیزاسیون و 300 میلیون ریال نیز از سوی متقاضی دستگاه تامین شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان یادآوری کرد: با عنایت به مشکل برداشت پنبه به ویژه در شهرستان‌های گرمسار و آرادان و هزینه‌های بالای نیروی انسانی برای برداشت با استفاده از این دستگاه برداشت به صورت مکانیزه انجام می‌شود که باعث کاهش هزینه تولید و سهولت انجام کار می‌شود و در برداشت به موقع نیز تسریع خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.