جمعه، ۲۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۱

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی استان البرز گفت: بستر تولید و صادرات مواد غذایی با برند حلال در کشور فراهم می‌شود. محمدباقر رضوی‌تقوی،…

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی استان البرز گفت: بستر تولید و صادرات مواد غذایی با برند حلال در کشور فراهم می‌شود.

محمدباقر رضوی‌تقوی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، اظهار کرد: امروزه بسیاری از کشورها از جمله آمریکا که مسلمان نیز نیستند به حوزه تولید و صادرات مواد غذایی حلال ورود پیدا کرده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر جمعیت قابل توجهی از مردم جهان را مسلمانان تشکیل داده‌اند که روز به روز نیز برجمعیت آنها اضافه می‌شود.

وی افزود: بدون شک تولید مواد غذایی حلال و صادرات آن به کشورهای مسلمانان ارزآوری خوبی برای کشورهای غیرمسلمان دارد که این کشورها در حال گسترش فعالیت خود در این حوزه هستند.

رضوی‌تقوی ادامه داد: ایران کشوری مسلمان است و در مجموع همه محصولات و مواد غذایی که در آن تولید می‌شود، حلال می‌باشد، به همین دلیل به راحتی می‌تواند در بازار صادرات مواد غذایی حلال به سایر کشورهای مسلمان به خصوص کشورهای همجوار ورود پیدا کند.

این مسئول تاکید کرد: بدون شک با رعایت ضوابط و استانداردهای تعیین شده در تولید مواد غذایی حلال، ایران می‌تواند به یکی از بزرگ‌ترین صادر کنندگان برند مواد غذایی حلال در منطقه تبدیل شود.

رضوی‌تقوی اضافه کرد: تا کنون یک همایش بین‌المللی استانداردسازی و تجاری‌سازی مواد غذایی حلال در ایران برگزار شده که طی آن برخی مقررات و شرایط تولید و صادرات مواد غذایی حلال مطرح شد.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی استان البرز در پایان گفت: بدون شک بخش دولتی با اعتبارات و امکانات محدود خود نمی‌تواند همه ساز و کارهای ورود به عرصه صادرات مواد غذایی حلال به دنیا را فراهم کند، به همین دلیل در این حوزه نیز باید بخش خصوصی وارد عمل شده و سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.