چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۷

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه ورود بی‌محابای خودروهای خارجی به صنعت خودروسازی کشور ضربه می‌زند،…

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه ورود بی‌محابای خودروهای خارجی به صنعت خودروسازی کشور ضربه می‌زند، گفت: باید صنایع را به سمت‌وسویی ببریم که حمایت‌های دولتی به تدریج کم شده و صنعت‌ خود‌ را به سطح قابل رقابتی با دنیا ارتقاء دهد.

مسعود بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، طلب از شرکت‌های خودروساز و وزارت نیرو را از مشکلات واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: برخی از واحدهای تولیدی از وزارت نیرو مطالبه دارند، بر این اساس نتوانسته‌اند به تعهدات خود نسبت به بانک عمل کنند.

وی افزود: صنعت خودروسازی که در سال‌های اخیر ظرفیت‌های پایین کار کرده و به تع آن از سود‌آوری لازم برخوردار نبوده و در نتیجه نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.

بختیار با بیان اینکه قطعه‌سازان استان مرکزی عمدتا از شرکت‌های خودروساز طلبکار هستند، یکی از نگرانی‌های واحدهای صنعتی را تغییر نرخ ارز عنوان کرد و گفت: خوشبختانه مشکل نرخ ارز تقریبا حل شده است.

وی اهمیت ثبات ارز از میزان نرخ ارز مهم‌تر است، چون نوسات نرخ ارز لطمات جبران‌ناپذیری به بخش تولید می‌زند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ادامه تأکید کرد: زمانی در امر صادرات موفق خواهیم شد که بتوانیم محصولات‌مان را در قالب یک تجارت آزاد جهانی عرضه کنیم که البته تحقق این امر نیازمند همت، تصمیم‌سازی و رفرم‌های اساسی است.

بختیار همچنین با تأکید بر لزوم دقت در تصمیم‌گیری‌ها در حوزه واردات عنوان کرد: به طور مثال اگر قرار باشد، ورود خودروهای خارجی را با قیمت‌های جهانی آزاد کنند، آن وقت خودروهای داخلی دیگر بازاری نخواهند داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.