پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۹

فرماندار رودبار گفت: امسال یک میلیارد و نود میلیون مترمکعب از آب سد سفیدرود برای آب شرب و کشاورزی مصرف شده است. به…

فرماندار رودبار گفت: امسال یک میلیارد و نود میلیون مترمکعب از آب سد سفیدرود برای آب شرب و کشاورزی مصرف شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، سید محمد احمدی در نشست ستاد مدیریت بحران این شهرستان گفت: امسال یک میلیارد و نود میلیون مترمکعب از آب سد سفیدرود برای آب شرب و کشاورزی مصرف شده است، که عمده آن برای آبیاری 180 هزارهکتار از شالیزارهای گیلان بوده است.

وی با بیان اینکه سال آبی پر اضطرابی را پشت سر گذاشته‌ایم، خاطرنشان کرد: کشاورزان با همکاری مثال زدنی و شخم پیش از موعد، 230 میلیون مترمکعب صرفه جویی در مصرف آب را موجب شدند.

همچنین به سردهنه سازی شمام رستم آباد و لایروبی و بهسازی رودخانه خرشک اشاره کرد و افزود: با اجرای این دو پروژه یکی از دغدغه‌های همیشگی شالیکاران این منطقه رفع شد.

فرماندار تاکید کرد: اعضاء ستاد بحرا ن شهرستان، خود را برای شرایط سخت آماده کنند تا در مواقع ضروری با کمترین مشکل و ناهماهنگی مواجه شوند.

احمدی از بخشداران و شهرداران خواست به اطلاعیه‌های هواشناسی توجه کنند تا درصورت بارندگی و طغیان رودخانه‌ها، آسیب و خسارت به مردم و نیز مسافران پایان تعطیلات تابستان وارد نشود.

فرماندار همچنین به فصل برداشت و عرضه زیتون و نیز کاهش آفت مگس میوه‌خوار زیتون اشاره کرد و از نیروی انتظامی و صنعت معدن و تجارت خواست تا از ورود زیتون‌های آلوده دیگر مناطق به رودبار جلوگیری کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *