پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۳

به گزارش میهن پست – در اتفاقی عجیب، یک تمساح، شب هنگام با ورود به پارکینگ یک ساختمان مسکونی در غرب تهران موجب…

به گزارش میهن پست – در اتفاقی عجیب، یک تمساح، شب هنگام با ورود به پارکینگ یک ساختمان مسکونی در غرب تهران موجب ترس و وحشت ساکنان شد ، این جانور که از نوع تمساح مصری است توسط آتش‌نشانان گرفته شد و به مرکز حیات وحش پارک پردیسان انتقال یافت.

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی به محض اطلاع از این حادثه، بلافاصله گروه امداد و نجات ۳ آتش‌نشانی را به بلوار کاشانی خیابان علامه شمالی اعزام کرد.

به نقل از جام جم ، حمید جهانبانی فرمانده نجاتگران آتش‌نشانی گفت: ساکنان یک ساختمان سه طبقه مسکونی این تمساح حدودا یک متری را در پارکینگ ساختمان خود دیدند. آنان بلافاصله موضوع را به آتش‌نشانی اطلاع دادند و درخواست کمک کردند.

صید  تمساح در تهران

صید تمساح در تهران

وی افزود: گروه امداد و نجات آتش‌نشانی سریعاً به محل حادثه رفته و با استفاده از طناب و لوازم مورد نیاز این حیوان را بدون رسیدن کوچکترین آسیبی به دام انداختند و سپس به ایستگاه انتقال دادند.

جهانبانی در مورد علت پیدا شدن این جانور در این مکان اظهار کرد: احتمال دارد این تمساح مصری به طور قاچاق وارد کشور شده و به عنوان یک حیوان خانگی توسط فرد یا افرادی در منزل نگهداری شده باشد.

صید  تمساح در تهران

صید تمساح در تهران

فرمانده نجاتگران آتش‌نشانی تصریح کرد: این جانور که کمتر از ۲۰ ماه سن دارد تا بیش از ۲۵ سال عمر می‌کند و طول آن تا ۶ متر هم می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه “این تمساح به ایستگاه آتش‌نشانی منتقل و سپس به پارک پردیسان تحویل داده شد”، توصیه کرد: شهروندان در صورت مشاهده جانوران و حیوانات وحشی، خودسرانه اقدام به صید آنها نکنند چراکه ممکن است به خود یا شهروندان صدمه وارد کنند.

صید  تمساح در تهران

صید تمساح در تهران

این فرمانده آتش‌نشانی از مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده این‌گونه جانوران بلافاصله با سامانه ۱۲۵ تماس برقرار کنند و موضوع را به آتش‌نشانی اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.