چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادري عصر سه شنبه در نشست شوراي هماهنگي مديريت بحران استان هرمزگان با گراميداشت هفته محيط زيست بر…

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادري عصر سه شنبه در نشست شوراي هماهنگي مديريت بحران استان هرمزگان با گراميداشت هفته محيط زيست بر لزوم پيگيري و برنامه ريزي جدي براي جلوگيري از آسيب به محيط زيست تاكيد كرد و بيان داشت: با استفاده از كمك و مشاركت مردم مي توان بسياري از مشكلات در حوزه محيط زيست را حل كرد كه در اين راستا بايد اقدامات آموزشي توسط اداره كل محيط زيست و همچنين سازمان هاي مردم نهاد انجام شود.

وي در ادامه با بيان اينكه استان هرمزگان در معرض وقوع بحران ها و بلاياي طبيعي مختلفي قرار دارد، افزود: حوادثي همچون زلزله، آتش سوزي، سيل و خشكسالي از جمله مواردي است كه مي تواند در اين استا بحران زا باشد و بايد براي مديريت اين حوادث برنامه ريزي درستي داشته باشيم.

استاندار هرمزگان خواستار رسيدگي جدي به وضعيت شبكه فاضلاب بندرعباس شد و عنوان كرد: وضعيت فاضلاب شهر بندرعباس براي اين شهر مشكلات زيست محيطي ايجاد كرده و مسئولان اين حوزه بايد هرچه سريعتر اقدامات مناسبي را براي رفع اين مشكل انجام دهند.

جادري تصريح كرد: ورود فاضلاب به دريا نيز امري غيرمنطقي و غيركارشناسي است كه محيط زيست دريا را تهديد مي كند و هزينه هاي بسياري به همراه دارد كه بايد براي اين مشكل چاره انديشي شود.

وي اضافه كرد: در ديداري كه بنده با وزير نيرو داشتم قرار شد تا از پساب تصفيه شده فاضلاب بندرعباس براي فضاي سبز استفاده شود كه هم اكنون دستگاه هاي مربوطه بايد برنامه و طرح خود در اين خصوص را ارائه داده و اين برنامه را اجرايي كنند.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان در ادامه سخنان خود با بيان اينكه در زمينه جمع آوري زباله و نخاله ها از سطح شهر بندرعباس نيز بايد كار جدي انجام شود، اظهار داشت: بايد به دنبال اجراي طرح هايي همچون بازيافت زباله ها باشيم و همچنين براي كاهش مشكلات زيست محيطي، مسئله جا به جايي صنوف مزاحم از سطح شهر بندرعباس نيز بايد به طور جدي پيگيري شود.

جادري همچنين بر لزوم مديريت مناسب براي كاهش قطعي برق در گرماي فصل تابستان تاكيد كرد و گفت: ضرورت دارد تا در اين حوزه نيز اقدامات جدي انجام شده و به خصوص وضعيت برق روستاها و جزاير مورد توجه قرار گيرد.

وي در ادامه با استقبال از طرح تامين خودروهاي امدادي از طريق مناطق آزاد در استان هرمزگان، عنوان كرد: براي خدمت رساني مناسب به مردم در حوادث و مواقع بحراني بايد نيازهاي خود در اين حوزه را تامين كنيم كه مي توان از امكانات مناطق آزاد در زمينه خودروهاي امدادي در اين خصوص استفاده كرد.

ارائه آموزش هاي مديريت بحران به 11 هزار نفر در هرمزگان

در اين نشست ارسلان بهاري مديركل مديريت بحران استانداري هرمزگان با اشاره به اجراي برنامه هاي آموزشي مديريت بحران در استان، بيان داشت: سال گذشته حدود 11 هزار نفر از گروه هاي هدف در استان هرمزگان تحت اين آموزش ها قرار گرفتند و پس از ماه مبارك رمضان نيز دوره هاي ويژه مديران استان اجرا مي شود.

وي ادامه داد: با توجه به نزديك بودن  فصل گرما و تابستان، بحث آتش سوزي در سطح مزارع كشاورزي و باغات استان بايد جدي گرفته شود و ضمن بيمه مزارع و باغات، ناوگان آتش نشاني هاي دهياري هاي استان نيز بايد تقويت شوند.

مديركل مديريت بحران استانداري هرمزگان در ادامه با بيان اينكه از ابتداي سال جاري تا كنون هشت زلزله در استان هرمزگان به وقوع پيوسته است، خاطرنشان كرد: از اين تعدا هفت زلزله كمتر از پنج ريشتر و يك زلزله بالاي پنج ريشتر بوده كه لازم است براي ايمن سازي در اين خصوص، نوسازي بافت هاي فرسوده و مناطق روستايي جدي گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.