جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۹

عباس فیلسرایی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، اظهار داشت: با ورود مدل های جدید نفتکش ها به ناوگان حمل…

عباس فیلسرایی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، اظهار داشت: با ورود مدل های جدید نفتکش ها به ناوگان حمل و نقل سوخت، ظرفیت آنها به 35 هزار و 500 لیتر افزایش می یابد که این میزان نسبت به مدل های قبلی 10 درصد بیشتر ظرفیت دارند.

این مقام ارشد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ادامه داد: ورود این نفتکش های جدید که ظرفیت بیشتری دارند به معنای کاهش تردد جاده ای، کاهش مصرف سوخت و افزایش حجم سوخت رسانی در هر سفر است.

وی خاطر نشان کرد: کشنده های این نفتکش ها ساخت خارج و تانکرهای آنها که در داخل کشور تولید می شوند دارای استاندارد اروپایی هستند.

معاون مدیر تامین و توزیع در حمل و نقل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اضافه کرد: این نفتکش ها از اواخر تیرماه وارد ناوگان سراسری می شوند.

فیلسرایی با اشاره به ارتقا استانداردهای ایمنی نفتکش های تریلر، اظهار داشت: نفتکش های ایران به جدیدترین استانداردهای روز اروپا مجهز شده اند و در آنها دستگاه های ضد واژگونی (RSP)نصب شده است.

وی پیش از این درگفت وگو با ایرنا با بیان اینکه ایران دارای بزرگترین ناوگان حمل و نقل سوخت در خاورمیانه است، اظهار داشته بود: میانگین سن ناوگان نفتکش های جاده ای ایران با ناوگان کشورهای اروپایی برابری می کند.

فیلسرایی با اشاره به جابجایی سوخت در کشور از طریق خطوط لوله، نفتکش، واگن های مخزن دار و کشتی، اظهار داشت: 10 هزار نفتکش در قالب 400 شرکت حمل و نقل بخش خصوصی از طریق جاده ها حجم قابل توجهی از سوخت را حمل می کنند.

این مقام ارشد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: در سال 1392، حدود 87 میلیارد لیتر سوخت از طریق مسیر جاده ای توسط نفتکش ها جابجا شد که نسبت به سال 91 حدود 7 درصد رشد را نشان می دهد.

اقتصام(4)2022**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.