چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۹

به گزارش خبرنگار مهر،  ظهر امروز با حضور ائمه جمعه، نماینده مردم شهرستان های قدس، ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار،…

به گزارش خبرنگار مهر،  ظهر امروز با حضور ائمه جمعه، نماینده مردم شهرستان های قدس، ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان شهرستانی از معلمان نمونه قدس تجلیل بعمل آمد.

در ابتدای این مراسم حسین گروسی ضمن تبریک هفته بزرگداشت معلم اظهار داشت: امید است در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان اقتصاد و فرهنگ مزین شده است، فرهنگ رشد و تعالی داشته باشد.

قدس پرتراکم ترین جمعیت دانش آموزی کشور را دارد

این مسئول افزود: فرهنگ ارتباط مستقیمی با مدارس و آموزش و پرورش دارد زیرا فکر و اندیشه دانش آموزان در مدرسه شکل می گیرد و این معلمان هستند که نقش مهم آموزشی را برعهده دارند و محوریت آموزش و پرورش هستند.

وی ادامه داد: در جلسه ایی که کمیسیون فرهنگی مجلس با وزیر آموزش و پرورش داشت بر روی این نکته تاکید شد که بی توجهی به مسایل مادی معلمان می تواند تاثیر منفی بر نقش آموزش و پرورش در جامعه داشته باشد از این رو باید فرهنگیان هم به لحاظ مادی و هم معنوی تامین شوند.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهرستان قدس پرتراکم ترین جمعیت دانش آموزی کشور را دارد و برغم به محرومیت های این شهرستان، معلمان منطقه از بهترین معلمان کشور هستند که در محرومیت و نبود امکانات، نتایج درخشانی کسب می کنند لذا باید قدردان چنین معلمانی بود.

ورود 1700 دانش آموز جدید به مدارس قدس در سالجاری

در ادامه مراسم فرماندار شهرستان قدس با گرامیداشت مقام شامخ معلم شهید آیت الله مطهری و تبریک روز معلم بیان کرد: شهرستان قدس به دلیل نزدیکی به کلانشهر پایتخت بسیار مهاجر پذیر است و این موضوع سبب شده که هر ساله رشد دانش آموزی بسیاری داشته باشد.

نورمحمد فردی افزود: در سال جاری هزار و 700 دانش آموز جدید در مدارس قدس به تحصیل پرداختند و در مجموع بیش از 53 هزار نفر در هزار و 600 کلاس درس قدس تحصصیل می کنند که بدین ترتیب به طور میانگین در هر کلاس بیش از 30 نفر و گاهی اوقات 40 نفر درس می خوانند و این آمار بسیار بیشتر از استاندارد کشوری است.

مدرسه ایرانی – اسلامی قدس در سال تحصیلی آینده بهره برداری می شود

این مسئول تصریح کرد: در کمیته برنامه ریزی برای رفع مشکل کمبود کلاس درس در سال آینده تحصیلی مصوب شد که 3سه مدرسه 15 کلاسه دولتی ساز و دو مدرسه خیر ساز ساخته شود، همچنین دو مدرسه اشتراکی 15 کلاسه و مدرسه ایرانی – اسلامی برای سال تحصیلی جدید آماده بهره برداری خواهند بود.

سپس رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس با تاکید بر نقش و جایگاه مهم معلمان در جامعه، گفت: برای معلمین همین بس که خداوند، خود و پیامبران را معلم و تعلیم دهنده می داند.

عزیز کاظمی افزود: معلمان نقش مهم و تاثیرگذاری در تعلیم و تربیت جامعه اسلامی دارند و از این رو باید همان گونه که دغدغه تامین کلاس و فضای آموزشی وجود دارد، دغدغه تامین مالی و رفاهی معلمان نیز وجود داشته باشد، زیرا یک کلاس مجهز بدون معلم با انگیزه موثر نخواهد بود.

وی ادامه داد: شهرستان قدس با وجود این که پر تراکم ترین جمعیت دانش آموزی کشور را دارد اما در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی، قرآنی و ورزشی دانش آموزی رتبه های بسیار خوبی کسب کرده است که این مسائل گواه از زحمات بی دریغ معلمان این شهرستان است.

تخفیف 50 درصدی پروانه ساختمانی شهرداری برای فرهنگیان

کاظمی بیان کرد: یکی از مطالبات فرهنگیان قدس بهره مندی از یک مرکز رفاهی در شمال کشور است که امید است با کمک مسئولان شهرستانی و همکاری خود فرهنگیان بزودی چنین مرکزی افتتاح شود تا جبرانی برای تمامی زحمات معلمان این شهرستان باشد.

سپس رئیس شورای اسلامی شهرقدس از تخفیف 50 درصدی شهرداری در کسب مجوز ساختمانی  و 30 درصدی نظام مهندسی برای فرهنگیان در این ایام خبر داد.

در ادامه مراسم نیز از 49 معلم نمونه منطقه ای و یک معلم نمونه استانی و خانواده 5 شهید فرهنگی این شهرستان تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.