یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۰۵

به گزارش ایرنا، مرتضی براری شامگاه شنبه در نشست بررسی مشکلات مخابرات شهرستان دشتستان استان بوشهر افزود: برنامه سال 93 وزارت ارتباطات و…

به گزارش ایرنا، مرتضی براری شامگاه شنبه در نشست بررسی مشکلات مخابرات شهرستان دشتستان استان بوشهر افزود: برنامه سال 93 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که در استان ها، برنامه توسعه با هماهنگی، پایش و تضمین مدیران اجرایی انجام شود.

وی اضافه کرد: دراین ارتباط رصد مشکلات استان ها، توسعه زیرساخت ها و حوزه آی سی تی، دولت الکترونیک وشرکت های دانش بنیان محور برنامه های این وزارت در استانهاست.

** توسعه اینترنت پرسرعت روستایی و فیبرنوری در استان بوشهر

براری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: اینترنت پرسرعت در 135 روستای استان بوشهر تا پایان اردیبهشت جاری راه اندازی خواهد شد که از این شمار45 روستا مربوط به شهرستان دشتستان است و فرمانداری باید روستاهای اولویت دار را اعلام کند.

وی بیان کرد: همچنین 651 کیلومتر فیبرنوری دراستان بوشهر تا پایان سال جاری احداث می شود که از این میزان 265 کیلومتر در دشتستان است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: همچنین تا پایان اردیبهشت جاری 10روستای استان بوشهر که فاقد تلفن ثابت هستند به این امکان مجهز خواهند شد .

وی بیان کرد: برای ایجاد مسیر اینترنت استان بوشهر از استان فارس و خوزستان نیز کمیته ای زیر نظر وزیر ارتباطات ایجاد شده که امیدواریم تا آخر امسال این مشکل نیز برطرف شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برخی روستاهای دشتستان از هرگونه امکانات ارتباطی محروم هستند و بهبود وضعیت اینترنت و مخابرات از دغدغه های این شهرستان است.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی نژاد اضافه کرد: شهرستان دشتستان یکی از شهرستان هایی است که قابلیت توسعه و رشد دارد و روستاهای آن برای توسعه به زیرساخت صحیح نیاز دارند.

وی یادآور شد: زیبنده نیست با گذشت 35 سال از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، برخی روستاهای فاقد ارتباطات تلفنی باشند.

موسوی نژاد گفت: مشکلات حوزه ارتباطات شهرستان دشتستان زیاد و سرعت اینترنت در برخی نقاط بشدت پایین است.

وی اظهارکرد: براسس پیشنهاد بیشتر متخصصان شبکه اینترنت و فیبر نوری باید از سمت فارس به استان بوشهر متصل تا مشکل پایین بودن سرعت اینترنت برطرف شود.

شهرستان دشتستان با 250 هزار نفر جمعیت و مرکزیت شهر برازجان در فاصله 65 کیلومتری شرق بوشهر واقع است. ک/2

7213/539 ** 1552

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.