جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با گرامیداشت سی امین سالگرد تاسیس…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با گرامیداشت سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات به بیانات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیرامون فعالیت سربازان گمنام امام زمان (عج) و وزارت اطلاعات اشاره کرد و بیان داشت: سربازان گمنام آن قدر گمنام هستند که حتی نزدیک ترین افراد به آنها محل کارشان را نمی دانند و اگر خدمات وزارت اطلاعات نبود نظام دچار مشکلات جدی می شد.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات جلوی ترورها را در کشور گرفت و موج ترور را متوقف کرد. سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات با مجاهدت های خاموش خود در حال حفاظت از انقلاب و ارزش های اسلامی و مردم در مقابل توطئه های دشمنان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود: نیروهای وزارت اطلاعات با تلاش های خود زمینه موفقیت نظام اسلامی را در ابعاد داخلی و بین المللی فراهم کرده اند و حفظ امنیت کشور و از بین بردن توطئه های دشمنان از اقدامات بزرگ وزارت اطلاعات بوده است.

آیت الله نعیم آبادی در ادامه حفظ سلامت مدیران و مسئولان را از جمله دیگر اقدامات وزارت اطلاعات برشمرد و عنوان کرد: اگر یک مدیر یا مسئولی کار خطا و اشتباهی انجام دهد نیروهای وزارت اطلاعات بدون آنکه آبروی آن فرد از بین برود او را به مسیر درست هدایت و راهنمایی می کنند، وزارت اطلاعات با آبروی مردم بازی نکرده است.

وی با انتقاد از برخی جنجال سازی ها و ریختن آبروی برخی افراد، تصریح کرد: تا زمانی که جرم کسی ثابت نشده و محکوم نشده است نباید با آبروی افراد بازی شود .

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود به روز تربیت بدنی و ورزش اشاره کرد و اظهار داشت: باید در زمینه توسعه ورزش باستانی و افزایش تعداد زورخانه ها اقدامات بیشتری از سوی مسئولان انجام شود چون این ورزش به تربیت روانی و اخلاقی توجه دارد و ورزشی اسلامی است که احترام به بزرگتر و پیشکسوت را به ما می آموزد.

آیت الله نعیم آبادی همچنین با اشاره به روز آمار و برنامه ریزی، گفت: آمار و برنامه ریزی در کنار یکدیگر می توانند برای جامعه مفید باشند و گاهی یک آمار غلط می تواند استانی را نابود و آمار درست نیز می تواند یک استان را احیا کند که این نشان دهنده اهمیت این مقوله بسیار مهم است و مسئولان باید با آمار دقیق برنامه ریزی های مناسبی انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود روز صادرات را گرامی داشت و افزود: مسئولان باید زمینه مناسبی برای صادرات کالاهای تولید شده در داخل از جمله صنایع دستی کشور فراهم کنند و نباید تنها متکی به صادرات نفت باشیم بلکه باید سیستم درستی برای صادرات سایر کالاها همانند صنایع دستی ایجاد شود.

خطیب نماز جمعه بندرعباس همچنین روز مباهله را گرامیداشت و سالروز ولادت حضرت امام هادی (ع) را تبریک گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.