دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۱

سلامت نیوز: رئیس جامعه متخصصين داخلی ایران به دنبال نامه اعتراض آمیز جمعی از رزیدنت های پوست و مو به وزارت بهداشت گفت:…

سلامت نیوز: رئیس جامعه متخصصين داخلی ایران به دنبال نامه اعتراض آمیز جمعی از رزیدنت های پوست و مو به وزارت بهداشت گفت: بدون شك یکسری ازمسايل مطرح شده دراين نامه حرف های حسابی است که وزارت بهداشت باید به آنها توجه جدي کند.

دکتر ایرج خسرونیا در گفتگو با شفا آنلاین ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: پزشکان جوان بنا به تعهدی که به وزارت بهداشت داده اند باید در هر نقطه تعیین شده برای انجام کار بروند.

وی ادامه داد: برخی از پزشکان تمام وقت اجازه افتتاح مطب ندارند و از طرفی مشکل دیگر متخصصین پوست با پزشکان عمومی در خصوص مشابهت کاری آنها دربرخي امورپزشكي است.

معاون رئیس نظام پزشکی تهران خاطرنشان کرد: برخی از متخصصین پوست فکر می کنند، پزشکان عمومی نباید برخی از کارها را به رغم گذراندن دوره های آموزشی انجام دهند.

وی افزود: در حالی که آنها دوره های آموزشی لیزر، برداشت خال و… را به همت وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی می گذرانند و طبق دوران قدیم، هر پزشک باید تمامی آنچه را آموزش دیده انجام دهد مگر این که خلافش ثابت شود و یا مشخص شود فرد تبحر کافی ندارد.

خسرونیا با تاکید بر این که پزشکان مملکت نباید به خاطرمسايل مالي با یکدیگر مجادله كنند، گفت: اگر هم پزشکی کار خلاف و اشتباهی انجام داد مسئول است و وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی هم باید جلوی آنها را بگیرند.

رئیس انجمن جامعه متخصصان داخلی ایران خواستار شد: انشاالله تمامی جامعه پزشکی به قدری صمیمی شوند که درچارچوب قوانين موجود و نظام هاي اداري تعريف شده به مردم خدمت كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.