چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۶

به گزارش خبرنگار مهر ، مهر آبادی عصر سه شنبه در هفتادمین جلسه شورای مسکن استان با حضور استاندار و قائم مقام وزیر…

به گزارش خبرنگار مهر ، مهر آبادی عصر سه شنبه در هفتادمین جلسه شورای مسکن استان با حضور استاندار و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و نماینده وزیر نیرو در امور مسکن مهر اظهار کرد: پروژه‌ مسکن مهر از بعد ساخت به وزارت راه و شهرسازی بر می‌گردد.

وی با بیان اینکه این وزارتخانه در تامین زمین و ارائه تسهیلات مسئول است، افزود: بیش از یک میلیون واحد در مرحله سفت کاری و بیش از یک میلیون در مرحله نازک کاری است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این در حالی است که نزدیک به یک میلیون و 125 هزار واحد مسکونی افتتاح شده است و 131 واحد آماده افتتاح است.

وی اضافه کرد:  وزارت راه و شهرسازی در حالی مسئولیت اختصاص اعتبار زیربنایی و روبنایی مساکن مهر استان‌ها را برعهده گرفته که در بسیاری از اماکن شاهدیم مسکن مهر بدون تعبیه یک مغازه برای دسترسی آسان مردم در آنجا، ساخته شده است.

مهرآبادی اضافه کرد: ساکنین مساکن مهر برای خرید یک قلم کالا یا ثبت نام فرزند خود در مدرسه و حتی مراجعه به کلانتری و استفاده از فضای سبز باید به شهرها مراجعه کنند که این امر سبب می‌شود مردم حاضر به سکونت در این اماکن نشوند.

وی گفت: در همین راستا سعی شده اعتباراتی برای ساخت مدرسه، مسجد و کلانتری در اماکن مسکن مهر اختصاص یابد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از ساخت 400 باب مسجد، 350 مدرسه و 70 کلانتری برای دسترسی بهتر مردم به این اماکن خبر داد و اظهار کرد: کارگروهی را به این منظور تشکیل داده‌ایم.

وی افزود: استان اصفهان در ساخت و بهره‌برداری مساکن مهر نسبت به سایر استان‌ها عملکرد خوبی را داشته و کمترین مشکل را در مرحله آماده‌سازی مساکن مهر داشته است.

مهرآبادی گفت: امید است که امسال شاهد بهره‌برداری 30 هزار واحد مسکن مهر در سطح استان اصفهان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.