چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۶:۰۵

حجت الاسلام موسی احمدی روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: درمرحله اول این طرح دو ترانس 15مگاواتی با هزینه 110 میلیارد…

حجت الاسلام موسی احمدی روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: درمرحله اول این طرح دو ترانس 15مگاواتی با هزینه 110 میلیارد ریال بزودی در این منطقه نصب خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مصرف برق آبدان حدود 9 تا 10مگاوات است که دو خط از دیر و دو خط از ایستگاه جاشک با طول زیاد آن را تامین می کند که طولانی بودن خط های انتقال برق، باعث افت ولتا‍‍ژ می شود.

نماینده شهرستان های کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در بازدید از آبدان، کشاورزان از نبود برق برای چاه های کشاورزی گلایه داشتند که با پیگیری ها درکمیسیون انرژی مجلس و در نشست با معاون وزیر نیرو موافقت شد پست برق آبدان ایجاد شود هم اکنون کارشناسان در حال رایزنی با مسوولان شهرستان برای تخصیص زمین مناسب برای ایجاد این پست برق هستند.

احمدی بیان کرد: در کنار پست برق آبدان، پست برق بردخون که در شهنیاء دردست احداث است در فاز اول 30مگاوات برق ایجاد و در فاز دوم نیز 30 مگاوات برق دیگر به آن افزوده می شود.

وی علت تاخیر در راه اندازی پست برق روستای شهنیاء دیر را نبود خط 132 کیلووات از ایستگاه بنک تا شهنیاء، وجود معارض زمین در بین راه و هزینه بالای احداث عنوان کرد و افزود: با پیگیری های صورت گرفته این مشکلات برطرف شده است و طبق برنامه ریزی ها نیمه مرداد به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده شهرستان های کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی مزایای این طرح را تامین کامل برق بخش های آبدان، بردخون و شهر دیر دانست و گفت: با احداث این پست ها علاوه بر تامین برق چاه های کشاورزی، مشکل افت ولتا‍ژ هم برطرف خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون پست برق کنگان موبایلی است که با کمک وزارت نیرو با هزینه 115میلیارد ریال به پست دائم تبدیل می شود که 80 میلیارد ریال آن را وزارت نیرو تامین خواهد کرد.

بخش آبدان از توابع شهرستان دیر در جنوب استان بوشهر از مناطق مهم کشاورزی بویژه تولید گوجه فرنگی خارج فصل در کشور است. ک/3

7207/539ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *