پنجشنبه، ۱۰ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۱

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت گفت: وزارت کشور توجه ویژه‌ای به حل معضل اعتیاد و مواد مخدر در کشور دارد. به گزارش…

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت گفت: وزارت کشور توجه ویژه‌ای به حل معضل اعتیاد و مواد مخدر در کشور دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی روز پنج‌شنبه در دیدار با آیت‌الله ابراهیم امینی ضمن ابلاغ سلام دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور به امام جمعه قم اظهار کرد: ارتباط مستمر با مراجع عظام تقلید، علما و ائمه جمعه کشور و نهادهای حوزوی از جمله فعالیت‌های دفتر مشاورت وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات است.

وی گفت: در این دیدارها به دنبال تعامل دوسویه و منطقی هستیم و سعی داریم نقطه نظرات و پیشنهادات بزرگان حوزه را مورد توجه قرار دهیم و در شاکله وزارت کشور این نوع نگاه را تسری دهیم.

مشاور وزیر کشور ارتباط حضوری و تلفنی با ائمه جمعه مراکز استان‌ها در هر ماه را یکی از فعالیت‌های خود ذکر کرد و افزود: در تلاشیم اختلاف نظرهایی که در برخی مواقع در استان‌ها بین مسئولان اجرایی استان‌ها و ائمه جمعه به وجود می‌آید را برطرف کنیم.

نمازی حضور فعال آیت‌الله امینی در فضای مجازی و پاسخگویی مرتب به سئوالات اعتقادی و دینی مردم، جوانان و به ویژه دانشجویان را با توجه به کهولت سن وی، الگویی برای طلاب جوان دانست.

وی از آیت‌الله امینی به عنوان شخصیت پرنفوذ در میان مردم یاد کرد که در خطبه‌های نماز جمعه همیشه دغدغه‌های اجتماعی و نیازهای جوانان را مورد توجه قرار می‌داد.

مشاور وزیر کشور در پاسخ به اظهارات آیت‌الله امینی پیرامون لزوم تلاش وزارت کشور برای از بین بردن معضل اعتیاد اظهار کرد: وزیر کشور به این مسئله عنایت ویژه‌ای دارد و جلسات منظمی در این زمینه برگزار می‌کند و در تمام سفرهای استانی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور وزیر کشور برگزار می‌شود.

نمازی تصریح کرد: وزیر کشور علاوه بر این‌که خواستار مشارکت علما و روحانیت در طرح‌های پیشگیری از اعتیاد است، تاکید دارد که نگاه به معضل اعتیاد و مواد مخدر باید تکلیفی باشد نه صرفا اداری.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.