شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۹

به گزارش ایرنا وزیر دفاع کشورمان در این دیدار با اشاره به موضوعات سومین نشست بین المللی امنیت در مسکو گفت: آنچه امروز…

به گزارش ایرنا وزیر دفاع کشورمان در این دیدار با اشاره به موضوعات سومین نشست بین المللی امنیت در مسکو گفت: آنچه امروز در این نشست قابل توجه بود نگرانی و نارضایتی همه کشورها از مداخله قدرت ها در امور داخلی کشورهای دیگر بود.

دهقان مداخلات آمریکا در امور داخلی کشورهای دیگر را از عوامل مهم ایجاد بی ثباتی در سطوح منطقه ای و بین المللی دانست.

وی افزود: برای مقابل با این رویکرد نادرست همه باید تلاش کنند تا مناسبات حاکم بر روابط بین لالمللی عادلانه و مبتنی بر احترام متقابل باشد.

وزیر دفاع کشورمان ادامه داد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط با کشورهای همسایه مبتنی بوده و تعمیق مناسبات با باکو از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای توافقات اخیر تهران خاطرنشان کرد که اراده سیاسی سران دو کشور برای توسعه روابط نقش مهمی در این زمینه دارد.

حسن اوف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار از سفر اخیر خود به کشورمان ابراز خرسندی و اعلام کرد که خاطرات خوبی از این سفر در ذهن وی نقش بسته است.

وی با اشاره به دیدار اخیر رییس جمهوری کشورمان با همتای آذری خود در شانگهای چین و تاکید دو طرف بر لزوم توسعه همکاری های همه جانبه، ابراز امیدواری کرد که وزارتخانه های دفاع دو کشور نیز بتوانند همکاری های خود را با عطف به این وضعیت گسترش دهند.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان خواستار تلاش دو طرف برای تسریع در اجرای همکاری های دوجانبه میان تهران و باکو شد.

وی همچنین با ابراز ناخرسندی از وجود استانداردهای دوگانه در مناسبات بین المللی از ناکارآمدی سازمان امنیت و همکاری اروپا در حل مناقشه قره باغ ابراز نارضایتی کرد.

سومین نشست امنیت بین المللی روز جمعه در مسکو آغاز بکار کرد و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران به نمایندگی از کشورمان در این نشست حضور دارد.

در این نشست دو روزه نمایندگان بیش از 300 نماینده رسمی نهادهای نظامی سازمان های بین المللی و نیز کارشناسان و مقامات بیش از 40 کشور جهان شرکت کردند.

بررسی آخرین تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا و انقلاب های رنگین از موضوعات اصلی اجلاس بین المللی امنیتی مسکو است وعلاوه بر آن تحولات اوکراین و گسترش سپر موشکی ضد روسی آمریکا در اروپا نیز در این اجلاس بررسی خواهد شد.

شرکت کنندگان دراین نشست در روز دوم برگزاری آن ازتمرین لشکر شماره 2 گارد موتوریزه ارتش روسیه بازدید می کنند.

اروپام/518 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.