یکشنبه، ۲۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۱

مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: طی سه روز آینده کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی در البرز از خروج غیر ضروری از منزل خودداری…

مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: طی سه روز آینده کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی در البرز از خروج غیر ضروری از منزل خودداری کنند.

منصور رحمانیان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهارکرد: با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل داده‌های علمی، از بعدازظهر روز شنبه(22شهریور)، شاهد افزایش و شدت وزش باد در استان‌های همجوار و همچنین استان البرز هستیم.

وی افزود: شدت وزش باد تا اواسط هفته جاری تداوم داشته و همین امر بر آب و هوای استان البرز تاثیر می‌گذارد.

مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز خاطرنشان کرد: بنابراین برای روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌ شنبه وزش باد شدید، آسمانی صاف تا قسمتی ابری و بالاخره گردوغبار پیش‌بینی می‌شود.

رحمانیان ادامه داد: طی این مدت افزایش گرد و غبار در آسمان استان البرز منجر به کاهش کیفیت هوا و همچنین کاهش دید می‌شود.

وی تأکید کرد: در این روزها توصیه می‌شود که شهروندان به ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند از تردد غیر ضروری در مناطق پرجمعیت و پرتردد شهری خودداری کنند.

مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز درباره دمای هوای مناطق مختلف این استان نیز گفت: در این روزها دمای هوای شهرستان کرج به طور نامحسوسی کاهش یافته و با توجه به ثبت دمای 31 درجه بالای صفر در روز شنبه، پیش‌بینی می‌شود که این دما در روزهای دوشنبه و سه‌ شنبه یک تا 2 درجه کاهش داشته باشد.

رحمانیان در پایان گفت: دمای مناطق دیگر استان البرز از جمله طالقان، هشتگرد و نظرآباد نیز حدود 28 تا 30 درجه بالای صفر در روزهای آینده خواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.