پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۹

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمید چیت چیان، پنجشنبه در جمع مدیران آب و کشاورزی فارس در شیراز افزود: بحث شیرین کردن و انتقال…

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمید چیت چیان، پنجشنبه در جمع مدیران آب و کشاورزی فارس در شیراز افزود: بحث شیرین کردن و انتقال آب دریا در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد اما این کار با دو ملاحظه انجام می شود.

وی ادامه داد: شیرین کردن هر متر مکعب آب 60 سنت یعنی حدود 24 هزار ریال هزینه دارد و اگر بنا باشد این یک متر مکعب آب صرف تولید محصولات کشاورزی شود که تنها 10 هزار ریال برای ما بازده اقتصادی به همراه دارد، این کار به هیچ وجه عقلانی نیست.

وزیر نیرو اظهار کرد:با توجه به این امر شیرین کردن آن دریا و استفاده از این آب در بخش کشاورزی مقرون به صرفه نیست اما در بخش صنعت و برای آشامیدن می توان از آن استفاده کرد.

وزیر نیرو گفت:هم اینک 32 درصد مردم استان فارس از محل تولید محصولات کشاورزی امرار معاش می کنند و 95 درصد منابع آب این استان هم صرف کشاورزی می شود که از این میزان 78 درصد آن از منابع آب زیرزمینی تامین می شود.

وی اظهار کرد: اگر مصرف آب در استان فارس و به ویژه در بخش کشاورزی به درستی مدیریت نشود، در آینده مشکلات بسیار زیادی دامنگیر این منطقه خواهد شد از این رو ناگزیریم با جدیت و با هماهنگی همه دستگاه ها و مردم این استان مدیریت مصرف آب در فارس محقق شود.

وزیر نیرو افزود:هم اینک مشکل اصلی در بسیاری از نقاط کشور مربوط به حوزه آب های زیرزمینی است اما این معضل در استان فارس به شکل جدی تری وجود دارد.ک/2

678/ 667 /679

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.