سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۱۰:۵۹

وزیر اطلاعات امام راحل را « مردی مردم باور و خدامحور» توصیف کرد و گفت: حضرت امام فردی خودساخته، الهی و مردمی بود…

وزیر اطلاعات امام راحل را « مردی مردم باور و خدامحور» توصیف کرد و گفت: حضرت امام فردی خودساخته، الهی و مردمی بود که از بطن جامعه برآمد و به همین دلیل، مردم همراه او شدند و آن حرکت عظیم یعنی انقلاب اسلامی به وقوع پیوست.

به گزارش ایسنا حجت الاسلام و المسلمین محمود علوی همزمان با سالروز رحلت جانگداز امام خمینی(ره)، با اشاره به تعبیر دقیق مقام معظم رهبری«مدّظله العالی» در مورد حضرت امام (ره) افزود: همان‌گونه که مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند، باور به خدا، باور به خود و باور به مردم باعث شد که ایشان، قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی از شجاعت، قاطعیت و استقامت لازم برخوردار باشند و سکان کشتی عظیم انقلاب را هدایت نمایند.

وی گفت: امام راحل دارای ابعاد شخصی بسیار بزرگی است که باید برای معرفی این مرد الهی به جامعه ی جهانی و نسل جوان، همه ابعاد مذهبی، سیاسی، علمی، عرفانی و… ایشان تبیین شود و اگر برخی از ابعاد تشریح شود و برخی دیگر مورد اشاره قرار نگیرد، مخاطب ما، جامعیت مناسبی را از ایشان دریافت نمی‌نماید.

وی، با اشاره به « مردمی بودن » انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی از خود مردم است و به همین دلیل، مردم به پای آن ایستاده‌اند و همه مشکلات و سختی‌ها را تحمل می‌کنند، چون به تعبیر آن یار سفر کرده، « مردم صاحبان اصلی این انقلابند».

وزیر اطلاعات « اسلامیت» و « جمهوریت » را دو رکن مهم و جداناشدنی انقلاب و نظام دانست و گفت: هم مردم و هم مسوولین، تا همیشه پاسداشت ارکان نظام را بر خود فرض می‌دانند و به کوری چشم دشمنان، این ارکان، مسوولان و مردم از هم جداشدنی نیستند و همه، پشت سر مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، حرکت می‌کنیم چون رمز موفقیت ما پیروی از رهبری است و رهبری، ستون خیمه انقلاب و نظام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.