پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۱۶

ˈمحمود علویˈ شامگاه چهارشنبه در پایان سفر یک روزه خود به عنوان نماینده ویژه رییس جمهوری به دهلران در گفت و گو با…

ˈمحمود علویˈ شامگاه چهارشنبه در پایان سفر یک روزه خود به عنوان نماینده ویژه رییس جمهوری به دهلران در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: زمانی که رییس جمهوری برنامه سفر استانی دارد طبیعی است که تعدادی از اعضای هیات دولت ایشان را همراهی کنند زیرا در عمل فرصت ندارند که به همه شهرستان ها سفر کنند و اوضاع را نزدیک ببینند.

وی افزود: بنابراین نمایندگانی از وزرای و اعضای کابینه برای دیدار با مردم مناطق مختلف استان ها می فرستد تا هم سلام ایشان را به مردم برسانند و هم پیام و خواسته های آنان را به رییس جمهوری منتقل کنند.

وزیر اطلاعات بیان کرد: در این سفر خدمت مردم شهید پرور دهلران رسیدم، مردمی که در هشت سال دفاع مقدس یکی از زرین ترین دفاع های قهرمانانه از مرزهای کشور در تاریخ ایران ثبت کردند.

علوی افزود: در این سفر حرف دل مردم را از زبان مسوولان شنیدیم و امیدواریم عمده مشکلات کشور حل شود از جمله مشکلات این مردم مرزدار که خواستار حل مسایل خود از سوی دولت هستند.

وی اظهار کرد: استان ایلام از نظر امکاناتی که در اختیار مردم است از محرومیت رنج می برند و این در حالی است که مناطق مرزی باید وضعیت مناسبی نسبت به مناطق غیر مرزی داشته باشند.

وزیر اطلاعات توضیح داد: اگرچه خدمات گسترده و خوبی در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در استان انجام شده اما هنوز ایلام و دهلران از محرومیت رنج می برند.

علوی افزود: اکنون سیاست نظام جمهوری اسلامی بر این اصل استوار است که به مناطق مرزی رسیدگی شود و در قالب بازارچه های مرزی امکاناتی فراهم شود تا این مناطق از حالت بن بست خارج شوند.

وی تاکید کرد: باید امکاناتی فراهم شود تا مردم دو سوی مرزهای ایران و عراق بتوانند با یکدیگر هم افزایی و مراوده اقتصادی و فرهنگی داشته باشند.

علوی گفت: نباید هیچ منطقه ای احساس بن بست بودن کند و دولت ترجیح می دهد به جای اینکه استان ایلام احساس بن بست کند احساس دروازه بودن داشته باشد.

ویز اطلاعات ابراز امیدواری کرد: ظرفیت ها و منابع خدادادی ایلام شکوفا شود تا به جای اینکه بیننده محرومیت و آثار فقر باشیم شاهد رشد و شکوفایی و رونق اقتصادی و فرهنگی استان باشیم.

وزیر اطلاعات به همراه رییس جمهوری اسلامی ایران و کاروان تدبیر و امید صبح چهارشنبه در چهارمین سفر استانی دولت به ایلام سفر کرد.

علوی به محض ورود به ایلام به عنوان نماینده ویژه رییس جمهوری و وزیر معین به شهرستان مرزی دهلران در جنوب استان ایلام و شمال خوزستان سفر کرد.

دهلران به عنوان قطب کشاورزی و نفت و گاز استان در فاصله 205 کیلومتری ایلام قرار دارد.ک/3

7175/565

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.