یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۷

به گزارش ایرنا، سید ˈحسن هاشمیˈ شامگاه شنبه در جمع اصحاب رسانه استان همدان افزود: حمایت مسوولان اجرایی استانها و ائمه جمعه و…

به گزارش ایرنا، سید ˈحسن هاشمیˈ شامگاه شنبه در جمع اصحاب رسانه استان همدان افزود: حمایت مسوولان اجرایی استانها و ائمه جمعه و قدردانی آنان از اجرایی شدن این طرح ما را برای ادامه کار دلگرم تر کرده است.

وی اظهار داشت:در اکثر بیمارستان های کشور مشکلی برای اجرای این طرح وجود ندارد و تنها در چند مرکز درمانی استان تهران مشکلات کوچکی داریم که بزودی رفع می شود.

وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی افزود: استان همدان مسوولان اجرایی کارآمد و فعال دارد و از جمله استان های پیشرو در اجرای این طرح است.

وی ادامه داد:تغییرات به وجود آمده در بخش بهداشت و درمان در دولت تدبیر و امید کاری با ارزش است که نشان از اهمیت ویژه حوزه سلامت برای دولت دارد.

وی اضافه کرد: رییس جمهوری، تغییرات در حوزه سلامت را کاری بسیار سنگین و با ارزش قلمداد کرده و همواره اهمیت ویژه ای برای این حوزه قائل است.

وی بیان کرد: میزان موفقیت در اجرای طرح تحول نظام سلامت را مردم مشخص می کنند و اجرایی شدن فاز دوم این طرح که با حضور متخصصان همراه خواهد بود نیازمند جلب رضایت پزشکان است.

وی درباره وجود زیرمیزی ها و انتقال بیماران از بیمارستان به مطب گفت:در این بخش باید از شعار دادن جلوگیری و واقع بینانه عمل کرد زیرا فعالیت هایی که در گذشته در این بخش انجام شده فایده چندانی نداشته است.

وی تقویت خدمات بخش دولتی و حرکت در کنار بخش خصوصی را از راهکارهای موثر در کاهش این معضل دانست و گفت: واقعی شدن تعرفه ها و تقویت دستگاه های نظارتی نیز از دیگر عوامل موثر در این بخش است.

وزیر بهداشت و درمان اظهار کرد: طرح های عمرانی قابل بهره برداری بخش سلامت که مشکلی در اعتبارات ندارند تا پایان سال جاری افتتاح خواهند شد و سایر طرح ها نیز با اعتبارات مصوب مجلس پیش خواهند رفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر شنبه برای افتتاح چند طرح بهداشتی و درمانی و بررسی مراکز بهداشتی و درمانی وارد همدان شد و قرار است امروز ضمن بازدید از حوزه بهداشت و درمان استان از نزدیک روند اجرایی طرخ نظام سلامت در استان همدان را بررسی کند.

/681/7530/551

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *