پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۸

سلامت نیوز: جامه عمل پوشاندن به شعار خود مراقبتی که شعار امسال هفته سلامت بود، می تواند در ایجاد تحول در نظام سلامت…

سلامت نیوز: جامه عمل پوشاندن به شعار خود مراقبتی که شعار امسال هفته سلامت بود، می تواند در ایجاد تحول در نظام سلامت کمک کننده باشد.

وزیر بهداشت یکی از وظایف اصلی وزارت بهداشت را استقرار و تکمیل شبکه های بهداشتی و درمانی عنوان کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛ دکتر سید حسن هاشمی ضمن بیان این مطلب افزود: باید در حوزه پیشگیری و بهداشت موثر عمل نماییم.
وی یادآور شد: جامه عمل پوشاندن به شعار خود مراقبتی که شعار امسال هفته سلامت بود، می تواند در ایجاد تحول در نظام سلامت کمک کننده باشد.
وزیر بهداشت با تاکید بر این که دانشگاه های علوم پزشکی باید استقرار و تکمیل شبکه های بهداشتی و درمانی را از وظایف اصلی خود بدانند افزود: استقرار نظام ارجاع و در کنار آن توانمند کردن مردم بمنظور مراقبت از سلامتیشان از دیگر وظایف دانشگاه های علوم پزشکی است.
دکتر هاشمی با اشاره به این که تحول در حوزه بهداشت نظامی است که ایجاد آن خود چندین سال طول خواهد کشید، گفت: در حوزه بهداشت، تغییر در رفتار و عادات بهداشتی مردم مطرح است که اجرایی کردن آن بسیار سخت و مشکل است.
وی وجود شبکه های بهداشتی و درمانی در سطح روستاهای کشور را یک شبکه قدیمی عنوان کرد و گفت: باید به روز رسانی و تغییر عملکرد در اداره و ارائه خدمات نسبت به گذشته در شبکه های بهداشتی و درمانی صورت گیرد.
وزیر بهداشت محور اصلی کار در استقرار شبکه های بهداشتی و درمانی را روسای شبکه ها بیان کرد.
دکتر هاشمی همچنین بر کاهش تصدی گری در وزارت بهداشت تاکید کرد و گفت: دانشگاه های علوم پزشکی باید به سمت هیات امنایی شدن بروند و خود هیات امناها می توانند خرید خدمت را مبنای ارائه خدماتشان قرار دهند.
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که تعداد شهر های کشور نسبت به گذشته افزایش یافته است، بر ضرورت آسیب شناسی طرح پزشک خانواده تاکید کرد و گفت: لازم است طرح پزشک خانواده با برطرف شدن مشکلات و ایراداتی که دارد هر چه زودتر اجرا شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.