چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۳۲

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، سیدحسن قاضی زاده هاشمی عصر امروز در مراسم آغاز بکار همایش کشوری آموزش پزشکی و اختتامیه…

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، سیدحسن قاضی زاده هاشمی عصر امروز در مراسم آغاز بکار همایش کشوری آموزش پزشکی و اختتامیه جشنواره کشوری آموزشی شهید مطهری در یزد گفت: از مهمترین سیاست های امسال دولت تدبیر و امید ،همکاری با عوامل پزشکی ،رفع مشکلات بهداشت درمانی و با نشاط کردن دل مردم است .

وی افزود : انشاء الله در تحقق این آزمون و هدف بزرگ که مورد تاکیدات مقام معظم رهبری بوده و دولت تدبیر و امید در راه آن تلاش های زیادی داشته سربلند بیرون بیابیم و بتوانیم در جهت تامین سلامت مردم گام های محکم تری برداریم.

هاشمی در ادامه اظهار امیدواری کرد تا جامعه پزشکی بتواند در راه سربلندی دین اسلام و کشور وظایف خطیر خود در این حوزه گسترده را بخوبی انجام دهد .

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وضعیت خوب بهداشت و درمان ایران در سطح منطقه اظهار کرد: امروز شاهد نقش پزشکان در منطقه در بعد تخصصی ، فناوری های نوین ، ساخت تجهیزات پزشکی و ارائه روش های نوین در جراحی ها، بی بدیل است و اگر فرصت بیشتر فراهم شود می توان گام های بیشتری برداشت .

وی افزود: تمام این موفقیت ها مدیون تلاش جامعه بزرگ پزشکی است که با کمترین هزینه و با احساس وظیفه در ارائه بهترین خدمات به مردم عزیز ایران اسلامی صورت می گیرد.

مقام عالی وزارت در ادامه صحبت های خود با اشاره به اینکه ثمرات جامعه پزشکی ایران در 35 سال گذشته اصلا قابل مقایسه با هیچ دورانی نیست، تاکید کرد: باید گفت که پزشکی در ایران واقعا وظیفه اش را در قبال انقلاب اسلامی و کشور بخوبی ادا کرده است.

هاشمی با اشاره به تقارن برگزاری این اجلاس با هفته بزرگداشت مقام معلم با گرامیداشت یاد و خاطره معلمان شهید بخصوص شهید مطهری گفت: ما امروز افتخار داریم از معلمانی تجلیل کنیم که در حوزه پزشکی و سلامت برای حفظ جان مردم خدمات مضاعفی را انجام داده اند .

در بخش ابتدایی این مراسم فرزند شهید مطهری در سخنانی به برخی از دیدگاهها و نظرات پدر بزرگوارش شهید مطهری در حوزه سلامت ، ارتباط با اساتید و نخبگان دانشگاهی و جوانان اشاره کرد .

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد مطهری همچنین به اهمیت سلامت ، خود مراقبتی و لزوم توجه خاص به سلامت روحی و ذهنی تاکید و اظهار امیدواری کرد تا این اجلاس بتواند نقش مهمی در تحقق اهداف انقلاب اسلامی در حوزه سلامت وهمچنین انتقال دیدگاههای شهید مطهری به نسل جوان داشته باشند.

در پایان این مراسم از نفرات برگزیده جشنواره کشوری آموزشی شهید مطهری تجلیل شد .

همایش کشوری آموزشی علوم پزشکی شهید مطهری به مدت دو روز با حضور یکهزار و 740 نفر از اساتید صاحب نظر، روسا و معاونان دانشگاههای علوم پزشکی کشور در پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از عصر امروز با حضور وزیر بهداشت آغاز به کار کرد.ک/2

7536/1968 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.