یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۷

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی عصر شنبه در همایش خصوصی سازی آموزشگاه های فنی و حرفه ای، کلید اشتغال پایدار در…

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی عصر شنبه در همایش خصوصی سازی آموزشگاه های فنی و حرفه ای، کلید اشتغال پایدار در برج میلاد، افزود: برای خصوصی سازی واقعی باید نهادهای کارآمد در کشور ایجاد شود زیرا ایجاد بنیانهای کارا برای خصوصی سازی مهمتر از خود خصوصی سازی است.

وی همچنین از آمادگی رئیس کل بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات با هدف تأمین سرمایه در گردش بخش تولید بدون ایجاد تورم خبر داد.

وی اظهار داشت: موضوع اشتغال مسئله دولت تدبیر و امید است و تصمیمات خوبی هم برای نرخ سود و ارائه تسهیلات، یارانه تولید و شفاف سازی گرفته شده است.

وی مهارت آموزی را یکی از گزینه های مهم برای مقابله با بیکاری دانست و گفت: باید به سمت الزام به دریافت صلاحیت حرفه ای در کنار مدرک تحصیلی گام برداریم.

به گفته ربیعی، ماندن کشورها در چنبره بخش دولتی منجر به توسعه نمی شود، کشورهایی که تجربه خوبی در خصوصی سازی دارند این تجربه را با دارا بودن انسانهای کارآمد بدست آورده اند.

وی تصمیم مجلس شورای اسلامی مبنی بر معافیت مالیاتی آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای را اقدامی درخور تقدیر عنوان کرد و گفت: تعامل منطقی میان بخش های خصوصی و دولتی در حوزه مهارت باید افزایش یابد.

وی که یکی از محققان علم جامعه شناسی است، تصریح کرد: رشد و توسعه بر دو وجه استوار است که یکی از آنها الزام به پژوهش و دیگر نیروی انسانی توانمند است.

ربیعی یادآور شد: اقتصاد ورشکسته آلمان پس از جنگ دوم جهانی براساس انسانهای توانمند توانست اقتصاد خود را بازسازی کند و امروز به یکی از کشورهای توسعه یافته تبدیل شود، با نیروی انسانی کارآمد می توان کیفیت کالاها را نیز افزایش داد.

وزیر کار تاکید کرد: دیگر دوران هدر دادن پول های کلان گذشته و ما نباید حتی یک دلار از درآمدهای کشور را به هدر بدهیم.

وی با اشاره به ورود 4.5 میلیون دانشجو که بزودی وارد بازار کار خواهند شد، گفت: دانش آموختگان دانشگاهی توقع خاص خود را دارند، این افراد به طور عام فاقد مهارت اما همگی خواهان یافتن شغل هستند.

وی تاکید کرد: ضروری است مدرک تحصیلی در کنار صلاحیت حرفه ای برای ورود به بازار کار الزامی شود.

ربیعی با اشاره به تأکید حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری بر ضرورت فراگیری آموزش مهارت، گفت: رئیس جمهور در چندین نشست در مورد سازمان آموزش فنی و حرفه ای و آموزشگاه های فنی و حرفه ای با من گفت و گو کرده اند.

این مقام مسئول، فراوانی آموزشگاه های آزاد و برخورداری از چالاکی را از نقاط قوت این آموزشگاهها برشمرد و اضافه کرد: باید از فعالیت مؤسساتی که مجوز لازم را ندارند جلوگیری کنیم و نظام نامه ای برای آموزشگاه های فنی و حرفه ای در نظر بگیریم تا هر آموزشگاهی وارد این بخش نشود.

اقتصام(3)9123**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.